Choinka Długi Targ

i

Autor: Dominik Paszliński/gdansk.pl

Choinki miejskie w Trójmieście lada moment rozbłysną tysiącami lampek

2021-12-01 18:00

W Gdańsku dopiero stawiają, w Gdyni już stroją! Z początkiem grudnia w całym Trójmieście powoli zaczęły pojawiać się drzewka świąteczne. Choinka, która stoi już przed urzędem miasta Gdyni to jodła, która została przywieziona specjalnym transportem z Małopolski

- Po montażu jej wysokość to prawie 18 metrów, z czego 7 metrów to sama korona. Zawisło na niej około 500 bombek, w kolorze niebieskim, złotym i czerwonym. Jest przystrojona także zewnętrznymi sznurami LED, w kolorze ciepłego białego oraz zimnego białego. A w sumie jest to około 200 sznurów - mówi Agata Grzegorczyk z gdyńskiego magistratu.

Największe drzewko świąteczne w Gdańsku postawiono w środę na Długim Targu. Jest to ta sama sztuczna choinka, która zdobi Starówkę od lat. Na jej gałęziach zawiśnie 16 tysięcy lampek. Drzewka staną też w 11 dzielnicach.

- W tym roku świątecznym klimatem będą mogli cieszyć się mieszkańcy Oruni, Biskupiej Górki, Osowej, Wrzeszcza, Nowego Portu, Piecków-Migowa, Jasienia, Sobieszewa i Dolnego Miasta. Po raz pierwszy dzielnicowe choinki staną także w Letnicy i na Zaspie-Rozstaje. W większości miejsc będą to sztuczne drzewka - dodaje Marta Formella z gdańskiego magistartu.

Gdyńska choinka przy urzędzie rozświeci się 4 grudnia, dzień później odpalona zostanie ta na Długim Targu w Gdańsku. Dzielnicowe drzewka rozbłysną między czwartym a ósmym grudnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE