Chcesz zostać komandosem? Jednostka wojskowa Formoza ogłasza nabór

2022-01-13 17:00
Formoza będzie prowadziła nabór na komandosów
Autor: Fot. Formoza.wp.mil.pl Formoza będzie prowadziła nabór na komandosów

Tu niezbędna jest wytrzymałość i ponadprzeciętna sprawność fizyczna. Jednostka wojskowa Formoza z Gdyni ogłasza nabór. Żołnierze tej grupy na co dzień wykonują morskie operacje specjalne. Kandydat musi spełniać kilka warunków.

- Minimalne wymagania stawiane kandydatom to: posiadanie obywatelstwa polskiego, niekaralność sądowa, brak przeciwwskazań zdrowotnych, wykształcenie minimum średnie oraz wiek w przedziale 19-32 lata. Selekcja do jednostki wojskowej Formoza składa się z pięciu etapów. W etapie pierwszym jest to analiza ankiet personalnych - mówi komandor podporucznik Michał Synak, rzecznik prasowy jednostki Formoza.

Drugi etap to test sprawnościowy podzielony na cztery części: lądową, wodną, wodno-wysokościową oraz walkę wręcz. A kolejnym etapem są badania psychologiczne.

- Etapem czwartym jest test w trudnych warunkach klimatyczno-terenowych. Bardzo wyczerpujący. Tam bardzo dużo osób odpada, często z przyczyn niezależnych. Jak to mówią, szczęście sprzyja lepszym, choć my wolimy mówić, że szczęście sprzyja przygotowanym. I ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna - dodaje komandor podporucznik.

Najbliższy termin składania ankiet personalnych upływa z końcem stycznia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE