Centrum Chorób Zakaźnych w Gdańsku wkrótce czeka przeprowadzka do Gdyni

2022-06-04 12:00
Szpitale borykają się z problemami kadrowymi
Autor: pixabay

Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku czekają duże zmiany. Oddział zakaźny pod koniec bieżącego roku trafi do Szpitala Morskiego w gdyńskim Redłowie. Na przeprowadzce skorzystają głównie pacjenci.

- Oddział zakaźny będzie funkcjonował, tylko w lepszym miejscu, bardziej nowoczesnym i przede wszystkim w szpitalu wysoko specjalistycznym, w którym jest dostępna szeroka diagnostyka, gdzie można również posiłkować się szeroką gamą lekarzy specjalistów, takich jak: onkolodzy, radioterapeuci, urolodzy czy interniści. Myślę, że to będzie zdecydowanie lepsze miejsce - mówi rzeczniczka Szpitali Pomorskich, Małgorzata Pisarewicz.

Dziecięcy oddział zakaźny prawdopodobnie czeka przeprowadzka do szpitala na Zaspie. Natomiast budynek centrum zakaźnego przy Smoluchowskiego będzie musiał przejść gruntowny remont.

- Mamy w tej chwili przygotowaną koncepcję nowego budynku. Jeśli w przyszłości otrzymamy stosowne dofinansowanie, chcemy, żeby ten budynek był miejscem, do przyjmowania pacjentów wysokozakaźnych w czasie ewentualnych pandemii. A jeśli na szczęście nie byłoby już żadnych pandemii, spełniałby rolę zakładu opiekuńczo-leczniczego.

Co istotne - wszyscy pracownicy Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy mają zachować miejsca pracy we wszystkich placówkach zarządzanych przez Szpitale Pomorskie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE