Były senator przywiązał psa do auta i ciągnął zwierzę po drodze. Ruszył proces w głośnej sprawie z Pomorza!

i

Autor: mat pras

Były senator przywiązał psa do auta i ciągnął zwierzę po drodze. Ruszył proces w głośnej sprawie z Pomorza!

2021-11-29 11:39

Do pięciu lat więzienia. Taka kara grozi Waldemarowi B. - byłemu senatorowi, który miał znęcać się nad swoim psem. Dziś (29.11) przed Sądem Rejonowym w Kościerzynie rozpoczął się proces w tej sprawie.

Były senator z ramienia Prawa i Sprawiedliwości stanął przed sądem. Waldemarowi Bonkowskiemu, który zgodził się na podanie danych osobowych przez media, postawiono zarzut "znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem w ten sposób, że przywiązał zwierzę do haka holowniczego samochodu, ruszył i zwiększał prędkość tak, że pies nie nadążył, przewrócił się i był ciągnięty". W krótkiej wypowiedzi dla mediów przed rozpoczęciem rozprawy były parlamentarzysta powiedział, jak cytuje Superexpress.pl, że "absolutnie" nie przyznaje się do winy. W procesie jako oskarżyciele posiłkowi występują cztery organizacje zajmujące się ochroną zwierząt. Jak ustalono po sekcji zwłok, zwierzę doznało "obrażeń narządów wewnętrznych skutkujących niewydolnością krążeniowo-oddechową", w następstwie których straciło życie. W trakcie śledztwa Bonkowski nie przyznał się do postawionego mu zarzutu.

- Składając wyjaśnienia, przedstawił odmienne motywy swojego zachowania - informowała na początku kwietnia rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera auta jadącego zaraz za samochodem 62-letniego Waldemara Bonkowskiego.

Do dramatu doszło wiosną tego roku. Policjanci otrzymali nagranie, na którym widać, jak były senator PiS ciągnie zwierzę na haku za samochodem. Zwierzę początkowo biegnie, ale później nie nadąża za jadącym autem. Przewraca się i jest wleczone za pojazdem.

Susz. Potrącił pieszego na przejściu. Policja opublikowała drastyczne nagranie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE