Red Bull BC One

i

Autor: Dominika Bakura

By zdobyć główną nagrodę – musieli stanąć na głowie! Za nami Red Bull BC One World Final

2021-11-08 8:54

By zdobyć główną nagrodę - dosłownie trzeba było stanąć na głowie! W sobotę w Ergo Arenie na granicy Sopotu i Gdańska odbyły się największe zawody breakingowe na świecie - Red Bull BC One World Final. To właśnie tu, na jednej scenie stanęły najlepsze b-girls i b-boysi. – To ludzie, którzy mają kręgosłupy z gumy – mówili uczestnicy wydarzenia.

To jest tak jak Euro w piłce nożnej. W break-u nie ma ważniejszych zawodów niż Red Bull BC One – mówił jeden z uczestników imprezy. – Akurat z kolegą byliśmy na kilku finałach. M.in. w Zurychu. Tu jednak w Gdańsku jest niepowtarzalny klimat. I super, że coraz więcej osób może poznać tę zajawkę. Może jakieś dziecko wróci do domu i też będzie chciało tego spróbować – dodaje inny z fanów breakingu.

Na publiczności nie mogło zabraknąć także Alana Andersza, polskiego aktora, który jak podkreśla „z b-boyami bujał się od dziecka”. – Zawsze podziwiałem ich zajawkę, to jak to robią. Dziś podczas finału, na scenie był także mój dobry kolega Thomaz. Nie udało się przejść dalej, ale to co pokazał i tak zwaliło z nóg – mówi aktor.

Dla Thomaza, polskiego b-boya był to trzeci, światowy finał red Bull BC One.

"Od mojego pierwszego finału Red Bull BC One minęło już sześć lat, w tym czasie wiele się u mnie zmieniło. Od finałów w Rzymie rozwinąłem się jako tancerz w różnych kierunkach, czy to obserwując inne style, czy obserwując różne sporty i sprawdzając, jak one wpływają na to, jak tańczę. W Gdańsku jestem totalnie inną osobą"

- mówił nam Thomaz.

Ostatecznie mistrzami tegorocznego finału zostali - pochodzący z Kazahstanu Amir oraz Amerykanka - Logistx.

To jest jak sen. Zawsze marzyłam o tym, żeby wygrać finał Red Bull BC One. I chcę powiedzieć do wszystkich, którzy mnie teraz oglądają: wy też możecie w swoim życiu wygrać. Tylko musicie w to naprawdę uwierzyć – mówiła zaraz po zejściu ze sceny tancerka.

A Polska po raz pierwszy była gospodarzem tego wydarzenia. Dotychczasowe edycje odbywały się m.in. w Rzymie, Mumbaju, Sao Paulo czy Rio de Janeiro. 

Pierwszy taniec Julii Królikowskiej. Tak wyglądało wesele aktorki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE