Bieg Westerplatte odbędzie się…online. Ruszyły zapisy

2020-07-30 7:43 Dominika Bakura
Ubiegłoroczna edycja Biegu Westerplatte.
Autor: Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

By wziąć udział w Biegu Westerplatte - nie musisz być w Gdańsku! Tym razem najstarsza w Polsce uliczna impreza biegowa przenosi się do... sieci. Dystans 10 km będzie można pokonać przez cały wrzesień w dowolnym miejscu na ziemi.

– Dystans będzie można przebiec śladem trasy przygotowanej przez Gdański Ośrodek Sportu. Z Westerplatte do Gdańska – mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu. – Dystans ten można też pokonać w dowolnym miejscu i w dowolnych warunkach terenowych. Uczestnicy będą mieli na pokonanie tej trasy cały wrzesień. A zapisy będą prowadzone do ostatniego dnia przewidzianego na ukończenie biegu, czyli do 30 września – dodaje Pawelec. 

Opłata startowa wynosi 30 PLN. Każdy zarejestrowany zawodnik otrzyma do wykorzystania numer startowy w pliku pdf.

By wziąć udział w zabawie - wystarczy aplikacja rejestrująca czas i pokonany dystans.

– Swój bieg należy udokumentować dowolnym urządzeniem lub aplikacją rejestrującą czas i pokonany dystans, a następnie przesłać w postaci zrzutu ekranu lub zdjęcia do organizatora Przesłane czasy będą na bieżąco umieszczane na liście uczestników. Każda z osób, która ukończy wirtualny bieg otrzyma pamiątkowy medal – tłumaczy Grzegorz Pawelec. 

W ubiegłorocznej edycji Biegu udział wzięło 3454 zawodników.

W tym roku w wersji online odbył się także 7. Bieg do Źródeł. W zabawie wzięło udział blisko 200 zawodników.