Bez Instagrama i TikToka. W gdyńskiej szkole obowiązuje zakaz używania telefonów

2020-02-24 7:55
W związku z nowym regulaminem, wszelki kontakt z rodzicami lub opiekunami odbywać się może wyłącznie za pośrednictwem wychowawcy.
Autor: Dominika Bakura

W tej szkole nie wyślą snapa i nie opublikują nowego zdjęcia na Instagramie. Bezwzględny zakaz korzystania z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych został wprowadzony w Szkole Podstawowej nr 11 w Gdyni przy ulicy Wrocławskiej. Nowy zapis w regulaminie dotyczy także pracowników placówki, którzy z komórki mogą skorzystać dopiero w pokoju nauczycielskim.

Ten zakaz obowiązuje u nas od dwóch tygodni i już widzimy pierwsze efekty. Dzieci lepiej funkcjonują, rozmawiają ze sobą – mówi dyrektor placówki Sławomir Wiśniewski.

Zakaz używania telefonów komórkowych objął także wszystkich pracowników szkoły. – Oczywiście nauczyciele mogą korzystać ze smartfonów w ramach zajęć dydaktycznych. Jest teraz wiele aplikacji, które pozwalają na urozmaicenie lekcji. Swoje jednak prywatne sprawy, sms, telefon mogą wykonać dopiero będąc w pokoju nauczycielskim – dodaje Sławomir Wiśniewski.  

– Dzieci lepiej funkcjonują – mówi Sławomir Wiśniewski, dyrektor placówki. Posłuchaj:

W związku z nowym regulaminem, wszelki kontakt z rodzicami lub opiekunami odbywać się może wyłącznie za pośrednictwem wychowawcy. Ta decyzja wzbudza skrajne emocje.

W czasach kiedy jest tak niebezpiecznie, potrzebny jest kontakt z rodzicami. Nawet podczas przerwy. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć – mówi jedna z gdynianek. – Według mnie natomiast ten pomysł jest trafiony. My żyliśmy w czasach bez komórek, bieżącego kontaktu z rodzicami i jakoś nic nam się nie stało. Wręcz przeciwnie, mam wrażenie, że mimo braku telefonów ten kontakt i tak był dużo lepszy – dodaje mama jednego z uczniów.  

Co na temat zakazu myślą rodzice? O to zapytała nasza reporterka, Dominika Bakura. Posłuchaj:

Za naruszenie nowego regulaminu grożą kary. Mają one formę upomnienia, adnotacji w e-dzienniku, a także będą miały wpływ na ocenę z zachowania. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE