Aż 6 kolizji, 3 zatrzymane dowody rejestracyjne i pijani kierowcy: Policjanci podsumowali weekend w Sopocie

2021-12-13 12:06
Pijany kierowca
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Chciał pomóc pijanemu koledze. Zapomniał, że sam pił. Geniusze z Pakości wpadli po uszy / Zdjęcie ilustracyjne

6 kolizji drogowych, zatrzymane 3 dowody rejestracyjne pojazdów, ponad 40 kierujących przekraczających prędkość, kierujący po użyciu alkoholu i kolejny podejrzewany o jazdę pod wpływem środków odurzających, a także 3 kierujących bez uprawnień do kierowania – tak najogólniej można podsumować weekend na sopockich drogach.

"Bezpieczeństwo na drodze to dla policjantów drogówki sprawa priorytetowa, dlatego nie ustają oni w działaniach i każdego dnia prowadzą wzmożone działania, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa. Pod lupę funkcjonariusze biorą zwłaszcza prędkość i trzeźwość uczestników ruchu, bowiem lekceważenie tych przepisów w terenie zabudowanym często przyczynia się do zdarzeń drogowych"

- zaznaczają policjanci. 

Tylko w miniony weekend funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 38-letniego mieszkańca Gdańska, który kierował samochodem będąc po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali elektronicznie jego prawo jazdy i skierują do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny. W niedzielę (12.12.2021 r.) przed północą patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierującego oplem. Gdy tylko funkcjonariusze podeszli do auta, od razu poczuli silny zapach marihuany wydobywający się z wnętrza samochodu. Mundurowi zwrócili też uwagę na nienaturalne zachowanie 36-letniego obywatela Gruzji , który miał zaczerwienione oczy, a jego źrenice nie reagowały na światło. W związku z podejrzeniem, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających, od mężczyzny pobrano krew do badań na ich obecność. Jeżeli wynik badania to potwierdzi, 36-latek usłyszy zarzut kierowania samochodem pod wpływem narkotyków i poniesie odpowiedzialność karną przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień.

Zwracając szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierujący pojazdami, funkcjonariusze drogówki ujawnili w weekend 44 przypadki przekroczenia prędkości przez kierujących pojazdami.

"Za popełnione wykroczenia sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi, a wobec tych, którzy skorzystali z prawa do odmowy przyjęcia mandatu, mundurowi skierują wniosek o ukaranie do sądu."

W trakcie weekendowych działań policjanci odnotowali też 31 innych wykroczeń. Dotyczyły one m.in. niestosowania się do sygnałów świetlnych, nieprawidłowej zmiany pasa ruchu, niesprawnych świateł czy też jazdy bez wymaganych świateł. Wśród kierujących naruszających obowiązujące na drogach przepisy były też 3 osoby, które kierowały pojazdami nie mając uprawnień do kierowania.

Na drogach zmienne zimowe warunki, które wszystkich powinny zmobilizować do odpowiedniego przygotowania pojazdu oraz zmiany stylu jazdy. Jest ślisko, wcześniej zapada zmrok, pada deszcz, śnieg, grad, jest mgła. Poruszając się w takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność. W weekend sopoccy policjanci odnotowali na ulicach Sopotu 6 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali też 3 dowody rejestracyjne pojazdów.

Elbląg. Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE