Arka remisuje z Sandecją Nowy Sącz. Komplet punktów straciła po golu samobójczym w 90 minucie

2022-08-05 22:17
Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz
Autor: Facebook Arki Gdynia

Arka zremisowała 1:1 mecz z Sandecją Nowy Sącz. Mimo tego, że przez większość spotkania prowadziła grę, to w 90 straciła bramkę po golu samobójczym. To niezbyt dobre wejście w sezon Żółto-Niebieskich, którzy po 4 spotkaniach mają jedynie 5 punktów.

Niewykorzystane okazje

Przez większość spotkania to Arka Gdynia prowadziła w spotkaniu. Wszystko to za sprawą bardzo dobrych pierwszych 15 minut, kiedy podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza zdominowali Sandecję, czego pokłosiem była bramka Karola Czubaka. Zabrakło przypieczętowania prowadzenia, mimo że okazje w pierwszej połowie ku temu były. Druga połowa spotkania miała bardzo piknikowy przebieg. Nie działo się w niej prawie nic i każdy na stadionie w Gdyni myślał, że tak zakończy się ten spokojny piątkowy mecz. W 90 minucie spotkania Michał Marcjanik strzela gola samobójczego, a na stadionie zaczyna panować konsternacja. Nie mam zamiaru pisać tutaj o pechu, bo Arka miała wszystko w swoich nogach. Mogła przecież strzelić więcej niż jedną bramkę. Prowadziła grę, w pierwszej połowie mogąc zamknąć całe spotkanie. W kadrze Arki zadebiutował wypożyczony z Lechii Gdańsk Omran Haydary i spisał się bardzo dobrze. Jak na razie Arka notuje nienajlepszy początek sezonu. Po 4 kolejkach na swoim koncie ma jedynie 5 punktów. Dużym problemem zdaje się również strzelanie bramek. Od początku sezonu „Arkowcy” tylko dwa razy umieścili futbolówkę w siatkach rywali.

Problemy kadrowe Arki

Trzy mecze Arka będzie musiała radzić sobie bez Alemana. To pokłosie czerwonej kartki, którą zdobył podczas meczu z Wisłą Kraków. Jakby tego było mało, to na pomeczowej konferencji prasowej trener Tarasiewicz powiedział, że Hubert Adamczyk i Bartosz Rymaniak są chorzy. Ich obecność podczas następnych spotkań stoi pod dużym znakiem zapytania. W środę 10 sierpnia zagra z Resovią, a 4 dni później z Łęczną. Piłkarze podczas tego wyjazdowego dwumeczu nie wrócą do Gdyni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE