ZUS sprawdza chorych na L4 i często wstrzymuje świadczenia!

2020-02-11 10:48
Co robią chorzy na L4?
Autor: www.pixabay.com ZUS sprawdza chorych na L4. Co robimy, gdy chorujemy?

Jesteś na L4 – wykorzystuj zwolnienie zgodnie z przeznaczeniem! ZUS sprawdza, czy będąc na chorobowym – nie pracujesz lub wygrzewasz się na Maledivach!

W całym kraju, także w województwie kujawsko-pomorskim Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontroluje zwolnienia lekarskie – czy chorzy prawidłowo z nich korzystają oraz czy wystawione zwolnienie było zasadne. Skuteczność kontroli z roku na rok jest coraz większa. Kwota wstrzymanych wypłat świadczeń idzie w miliony złotych – informuje rzecznik regionalny, Krystyna Michałek.

ZUS sprawdza chorych na L4 i często wstrzymuje świadczenia! - mówi Krystyna Michałek, rzecznik ZUSu

Czy chorzy są faktycznie niezdolni do pracy? Nie zawsze. Czasami na L4 pracujemy, czasami jedziemy na urlop. Tylko w roku ubiegłym, prawo do świadczeń chorobowych straciło na terenie Bydgoszczy i Torunia – 1815 osób. W kasie ZUS-u zostało o blisko 2 miliony złotych więcej…

Co robimy na L4? Niektórzy mają bardzo ciekawe pomysły! - mówi Krystyna Michałek, rzecznik ZUSu.

Niektórzy na zwolnieniu lekarskim pracowali, inni byli już zdrowi w momencie badania przez lekarza orzecznika. Więcej na www.zus.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE