Policja

i

Autor: KPP Bełchatów

Wypadki i kolizje drogowe

Wypadek we Włocławku. W zderzeniu brał udział autobus komunikacji miejskiej!

2024-02-20 16:18

Policjanci z Włocławka prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego, w którym udział brał samochód dostawczy oraz autobus komunikacji miejskiej. Jedna pasażerka autobusu odniosła poważniejsze obrażenia. Szczegóły poniżej.

Jedna osoba została poszkodowana

W poniedziałek (19 luty 2024 r.) około godziny 14:45 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulicy Wojskowej i Barskiej z udziałem dostawczego kia i autobusu komunikacji miejskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43-letni kierowca kia jadąc ulicą Barską w kierunku ulicy Płockiej na skrzyżowaniu z ulicą Wojskową nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i doprowadził do zderzenia z autobusem marki man.

Autobus jechał ulicą Wojskową w kierunku ulicy Ostrowskiej. W zdarzeniu oprócz dwóch kierowców pojazdów uczestniczyło 13 pasażerów, w tym 12 jechało autobusem. Jedna z pasażerek komunikacji publicznej została przewieziona do szpitala. Tam okazało się, że odniosła obrażenia powyżej dni 7.

Policjanci sprawdzili trzeźwość obu kierowców. Zarówno kierowca kia jak i autobusu byli trzeźwi. W sprawie wypadku drogowego policjanci z Włocławka prowadzą postępowanie, które wyjaśni dokładne przyczyny zdarzenia.

43-letniemu kierowcy dostawczego kia mundurowi zatrzymali do prowadzonego postępowania prawo jazdy.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochód?