dr Wojciech Peszyński

i

Autor: Mikołaj Kuras dla UMWKP

Okiem politologa

Wybory samorządowe 2024 w Toruniu. Ośmioro kandydatów na fotel prezydenta. "Wygra ten, który przetrwa maraton"

2024-04-08 7:19

8 kandydatów na jeden fotel, ten prezydencki. W Toruniu na dobre wystartowała walka w wyborach samorządowych. Do samej rady miasta dostać się chce 9 ugrupowań. To będzie z pewnością spore wyzwanie dla komitetów, ale czy i wyborców?

Swój start w wyborach ogłosiło 9 komitetów. Trzecia Droga nie wystawiła swojego kandydata na prezydenta Torunia. Kto zatem będzie reprezentował poszczególne ugrupowania w starciu o tytuł włodarza miasta? Kandydaci, na których będziemy mogli oddać głos już 7 kwietnia to kolejno Paweł Gulewski (Koalicja Obywatelska), Bartosz Szymanski (Aktywni dla Torunia), Adrian Mól (Prawo i Sprawiedliwość), Michał Zaleski (KWW Michała Zaleskiego), Maciej Cichowicz (Konfederacja i Bezpartyjni), Magdalena Noga (Koalicja Ruchów Miejskich) i Piotr Wielgus (Lewica). Wczoraj (14.03.) do wyścigu o fotel prezydenta dołączył także Dariusz Kubicki z komitetu Kocham Toruń.

Jak postanowili się zaprezentować? Dla kogo ilość komitetów jest korzystna, a dla kogo może być problemem? Czy duża reprezentacja społeczników kandydujących do rady miasta to dobry omen? Posłuchacie naszej rozmowy z dr Wojciechem Peszyńskim z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wybory Samorządowe już 7 kwietnia. Rozmowa z politologiem UMK w Toruniu

Do tematów wyborów samorządowych w Toruniu z pewnością będziemy powracać. Już wkrótce poznacie także bliżej kandydatów na urząd prezydenta miasta.