Agata Chyrzewska-Pawlikowska

i

Autor: Facebook

Kobiety

W obronie kobiet. Aktywistka z Torunia rusza do Sejmu

2023-08-03 9:00

Znana toruńska aktywistka ogłosiła na Facebooku start w jesiennych wyborach do polskiego Sejmu. Najprawdopodobniej nazwisko Agaty Chyżewskiej-Pawlikowskiej znajdzie się na kujawsko-pomorskiej liście Lewicy.

Kolejna próba

Jak dowiadujemy sie z mediów społecznościowych Agata Chyżewska-Pawlikowka w 2019 roku była kandydatką Lewicy Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W wyborach samorządowych w 2018 bezskutecznie ubiegała się o mandat radnej. Startowała z list Komitetu Wyborczego Wyborców My Toruń.

Znana w mieście

Mieszkańcy naszego miasta znają ją jako aktywistkę działającą w Toruńskiej Brygadzie Feministycznej i Ogólnopolskim Strajku Kobiet. To właśnie dla obrony kobiet Agata Chyżewska-Pawlikowska chce znaleźć się w parlamencie. Najprawdopodobniej kandydatka do Sejmu wystartuje z listy kujawsko-pomorskiej Lewicy. Jak sama mówi, kiedy już zostanie posłanką, chciałaby zająć się m.in. zdrowiem reprodukcyjnym kobiet.

Prawniczka z wykształcenia

Chyżewska-Pawlikowka ukończyła prawo na UMK. Jest też prezeską fundacji "Nie Tylko Matka Polka" i przewodniczącą Toruńskiej Rady Kobiet.