Umowa podpisana! Droga łącząca Sępólno Krajeńskie i Tucholę zostanie przebudowana

2022-10-05 15:27
Umowa podpisana
Autor: Freepik Odcinek drogi między miejscowościami Trzciany i Skarpa zostanie wyremontowany

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisano umowę gwarantującą przebudowę drogi miedzy miejscowościami Trzciany i Skarpa w powiecie sępoleńskim. Prace rozpoczną się w najbliższym czasie i nie powinny stanowić szczególnego utrudnienia dla kierowców.

Umowa na modernizację dotyczy dokładnie drogi wojewódzkiej nr 241 łączącej Sępólno Krajeńskie z Tucholą. Prace na tym etapie będą odbywać się na odcinku miedzy wspomnianymi już miejscowościami – Trzciany i Skarpa w pow. sępoleńskim. Wartość inwestycji to ok. 7 mln zł, które pochodzą z budżetu samorządu województwa. W tym roku planowane jest rozpoczęcie remontów dalszych odcinków tej drogi.

To kolejne zadanie zbliżające nas do kompleksowej modernizacji drogi wojewódzkiej nr 241. Zdecydowaliśmy się na realizację drogowych inwestycji etapami, co daje nam większy wybór wśród wykonawców, ale też większą pewność w zakończenie zadania z sukcesem – stwierdził Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Pierwsze prace ruszą jeszcze w październiku 2022 roku. W zakres zadania wchodzi między innymi odnowa nawierzchni drogi. Wyremontowane zostaną skrzyżowania z lokalnymi drogami, zjazdy na pola i posesje oraz przystanki autobusowe. Bezpieczeństwo poprawi też dobudowanie pobocza oraz wymiana barier sprężystych. Trasa zyska lepsze odwodnienie dzięki odpowiedniemu profilowi i oczyszczonym rowom. Zakres prac obejmuje również przebudowę przepustu i wymianę oznakowania pionowego. Na jezdni wykonane zostanie trwałe oznakowanie poziome.

Umowa podpisana
Autor: Mikołaj Kuras dla UMWKP

Za przebudowę odcinka Trzciany-Skarpa odpowiedzialna będzie firma Drogomex z Pruszkowa (województwo mazowieckie), która w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę, czyli jak mniemamy najtańszą. Roboty budowlane mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Podpisy pod umową w obecności marszałka województwa Piotra Całbeckiego, wiceprzewodniczącej sejmiku województwa Agnieszki Kłopotek, radnych województwa Marka Witkowskiego i Jarosława Katulskiego oraz lokalnych samorządowców: wicestarosty sępoleńskiego Andrzeja Maracha, burmistrza Sępólna Krajeńskiego Waldemara Stupałkowskiego, starosty tucholskiego Michała Mroza i wicestarosty tucholskiego Zenona Poturalskiego, złożyli dyrektor ZDW Przemysław Dąbrowski oraz dyrektor kontraktu z firmy Drogomex Mateusz Antoniak. W spotkaniu uczestniczyła także posłanka Iwona Kozłowska.

Modernizacja w liczbach:

 · Długość odcinka Trzciany-Skarpa – 3 km

· Wartość zadania – 6,66 mln zł

· Gwarancja – 60 miesięcy

Kujawsko-pomorski odcinek drogi wojewódzkiej nr 241 ma około 100 kilometrów. Cała trasa prowadząca do Rogoźna w Wielkopolsce ma długość 144 kilometrów, komunikuje szereg miast i miejscowości położonych na zachodniej ścianie Kujawsko-Pomorskiego, m.in. Kcynię, Nakło nad Notecią, Mroczę, Więcbork, Sępólno Krajeńskie i Tucholę.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE