Uczuś wystartował! Dojedzie do dzieci z Torunia i okolic

2022-06-03 22:04

Jelcze pomału znikają z toruńskich ulic, ale jeden z nich będzie częstym gościem wielu toruńskich podwórek. Uczuś rusza w trasę!

Mobilna świetlica w wycofanym ze stanu MZK Jelczu 120M prowadzona przez Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. Każdego Człowieka będzie dostarczać dzieciom zabawy tam, gdzie nie docierają inni animatorzy. Pierwszym przystankiem Uczusia był dawny szpital psychiatryczny przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie przebywa wiele dzieci z Ukrainy. Dzieci miały okazję się wyszaleć na poręczach i siedzeniach Jelcza, po czym wspólnie pomalowały autobus według własnej wizji, a to dopiero początek urządzania mobilnej świetlicy.

Mogę umierać – przyznaje w rozmowie z nami Wojciech Przybysz, pomysłodawca i realizator Uczusia – to są takie pomysły, które wydają się zupełnie nierealne. Że niby jak? Dzieci? Autobus? Niby skąd? Kto na to pozwoli? Nie mieściło się to też w mojej głowie, ale ten pomysł żeby docierać tam, gdzie realnie są dzieci, które potrzebują takiego miejsca. Miejsca do zabawy, nauki, integracji. Dzisiaj dzień dziecka – również sobie sprawiłem taki prezent, przy okazji jest ogromna radość dzieciaków.

Kolejne przystanki mobilnej świetlicy Uczuś znajdziecie na fanpage'u Stowarzyszenie Wędka imienia Każdego Człowieka:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE