Uczuś wystartował! Dojedzie do dzieci z Torunia i okolic

2022-06-03 22:04

Jelcze pomału znikają z toruńskich ulic, ale jeden z nich będzie częstym gościem wielu toruńskich podwórek. Uczuś rusza w trasę!

Mobilna świetlica w wycofanym ze stanu MZK Jelczu 120M prowadzona przez Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. Każdego Człowieka będzie dostarczać dzieciom zabawy tam, gdzie nie docierają inni animatorzy. Pierwszym przystankiem Uczusia był dawny szpital psychiatryczny przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie przebywa wiele dzieci z Ukrainy. Dzieci miały okazję się wyszaleć na poręczach i siedzeniach Jelcza, po czym wspólnie pomalowały autobus według własnej wizji, a to dopiero początek urządzania mobilnej świetlicy.

Mogę umierać – przyznaje w rozmowie z nami Wojciech Przybysz, pomysłodawca i realizator Uczusia – to są takie pomysły, które wydają się zupełnie nierealne. Że niby jak? Dzieci? Autobus? Niby skąd? Kto na to pozwoli? Nie mieściło się to też w mojej głowie, ale ten pomysł żeby docierać tam, gdzie realnie są dzieci, które potrzebują takiego miejsca. Miejsca do zabawy, nauki, integracji. Dzisiaj dzień dziecka – również sobie sprawiłem taki prezent, przy okazji jest ogromna radość dzieciaków.

Kolejne przystanki mobilnej świetlicy Uczuś znajdziecie na fanpage'u Stowarzyszenie Wędka imienia Każdego Człowieka: