Toruński rower miejski zapada w zimowy sen. Kiedy znów nim pojedziemy?

i

Autor: Marta Łazarska/Radio Eska

Toruński rower miejski zapada w zimowy sen. Kiedy znów nim pojedziemy?

2020-12-25 12:03

Kończy się sezon na jednoślady w Toruniu. Na nowo z Torvelo skorzystamy dopiero w lutym. Czy torunianie chętnie korzystają z zielonych rowerów miejskich?

300 tysięcy wypożyczeń od początku działania Torvelo. Z roweru miejskiego skorzystało już większość torunian. Mimo obostrzeń i wyłączeniem systemu z powodu pandemii koronawirusa, z takiego podróżowania skorzystało 17 tysięcy użytkowników. Rowery w tym sezonie wypożyczono aż 145 tysięcy razy.

Pora na odpoczynek, bo system Torvelo zostaje zawieszony aż do 14 lutego 2021 roku. W tym czasie przejdzie wszystkie niezbędne przeglądy. Tak, by w nowym roku każdy użytkownik systemu mógł jeździć bezpiecznie. Od Walentynek będziemy mogli korzystać z części jednośladów. Operator systemu, firma BikeU, odda ich 250 do użytku. Cały komplet rowerów powinien pojawić się z początkiem marca.

Przypomnijmy, że w tym roku do dyspozycji torunian było 400 pojazdów, od początku listopada ich liczba zmniejszyła się prawie o połowę.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Świątecznie na toruńskiej starówce