Toruński rower miejski zapada w zimowy sen. Kiedy znów nim pojedziemy?

2020-12-25 12:03
Toruński rower miejski zapada w zimowy sen. Kiedy znów nim pojedziemy?
Autor: Marta Łazarska/Radio Eska

Kończy się sezon na jednoślady w Toruniu. Na nowo z Torvelo skorzystamy dopiero w lutym. Czy torunianie chętnie korzystają z zielonych rowerów miejskich?

300 tysięcy wypożyczeń od początku działania Torvelo. Z roweru miejskiego skorzystało już większość torunian. Mimo obostrzeń i wyłączeniem systemu z powodu pandemii koronawirusa, z takiego podróżowania skorzystało 17 tysięcy użytkowników. Rowery w tym sezonie wypożyczono aż 145 tysięcy razy.

Pora na odpoczynek, bo system Torvelo zostaje zawieszony aż do 14 lutego 2021 roku. W tym czasie przejdzie wszystkie niezbędne przeglądy. Tak, by w nowym roku każdy użytkownik systemu mógł jeździć bezpiecznie. Od Walentynek będziemy mogli korzystać z części jednośladów. Operator systemu, firma BikeU, odda ich 250 do użytku. Cały komplet rowerów powinien pojawić się z początkiem marca.

Przypomnijmy, że w tym roku do dyspozycji torunian było 400 pojazdów, od początku listopada ich liczba zmniejszyła się prawie o połowę.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Świątecznie na toruńskiej starówce
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE