Torunianie nie zwalniają tempa. Posypały się mandaty za zbyt brawurową jazdę

2021-06-07 16:35
Torunianie nie zwalniają tempa. Posypały się mandaty za zbyt brawurową jazdę
Autor: KMP Toruń

Jeżdżą za szybko i jest to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków na drogach. Toruńscy policjanci ponownie ruszyli z akcją "Prędkość" na lokalnych trasach. Czy w długi czerwcowy weekend byliśmy ostrożniejsi?

Toruńscy policjanci kontrolują lokalne trasy coraz częściej. Sezon wakacyjny i urlopowy sprzyja wybieraniu się na dłuższe wycieczki. Jednak mimo wielu apeli o rozsądek - kierowcy nagminnie łamią prawo. Najczęściej poprzez zbyt brawurową jazdę. Pokazuje to comiesięczna akcja "Prędkość", której celem jest nie tylko złapanie kierowców ze zbyt wysokim odczytem na liczniku. To także m.in. sprawdzanie czy wszyscy użytkownicy pojazdu korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy osoba za kierownicą nie jest pod wpływem środków odurzających czy alkoholu.

Co wykazała kontrola? Niestety kierowcy nadal nie zachowują bezpieczeństwa na trasie. Na 272 skontrolowane pojazdy ujawniono aż 163 przypadki związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Dla  znacznej większości z nich, bo dla 133 kierowców, skończyło się to mandatem oraz punktami karnymi. W jednym przypadku toruńscy policjanci skierowani wniosek o ukaranie do sądu. Kierowca przekroczył prędkość o 50 km/h. 

Poprzednia akcja "Prędkość", która została przeprowadzona 21 maja wykazała podobne wyniki. Na 221 kierowców 130 z nich jechało za szybko. Przypomnijmy, że od 1 czerwca zmieniły się przepisy dotyczące pierwszeństwa pieszych na pasach. Kierujący pojazdem powinien zatrzymywać się jeszcze zanim taki uczestnik ruchu wejdzie na zebrę.

AQUA Toruń otwarte!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE