Sypią się mandaty dla piratów drogowych z powiatu toruńskiego

i

Autor: KMP Toruń

Sypią się mandaty dla piratów drogowych z powiatu toruńskiego

2021-04-25 18:46

To kolejna odsłona cyklicznej akcji "Prędkość". Toruńscy policjanci ponownie kontrolowali pojazdy w Toruniu oraz powiecie. Niestety posypały się kolejne mandaty za zbyt brawurową jazdę.

To był pracowity dzień dla policjantów  z toruńskiej drogówki. W czwartek (22.04.) ruszyli z kolejną odsłoną cyklicznej akcji "Prędkość". Jej celem jest walka z brawurowymi kierowcami. Oprócz cyfry na liczniku, sprawdzano także podstawowe zasady tj. znajomość przepisów, trzeźwość czy stan techniczny oraz bezpieczeństwo podróżujących. Mimo wielokrotnych apeli toruńskiej policji, nadal zdarzają się kierowcy, którzy zasługują na mandat.

Tylko w ciągu kilku godzin w powiecie toruńskim skontrolowano 180 pojazdów. 50 z nich jechało za szybko. Niektóre przewinienia skończyły się tylko na pouczeniu. Jednak samych mandatów karnych wystawiono 38.

Przypomnijmy, że podczas poprzedniej, marcowej akcji prawie połowa skontrolowanych przez toruńskich policjantów pojazdów, jechała za szybko. Udało się także ująć kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Zatrzymano także mężczyznę, który mimo sądowego zakazu poruszał się samochodem za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]