Fontanna pod Kopernikiem

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Zabytki Torunia

Ponad trzy miliony zł dla Starówki. Będą remonty zabytkowych budynków oświatowych

2023-07-21 9:56

Miasto Toruń znalazło się na liście samorządów, które otrzymały dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Na remont zabytkowych budynków przeznaczono 3,5 mln zł.

Uchronić przed niszczeniem

Program Odbudowy Zabytków to program wspierający samorządy w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach obiektów zabytkowych przyczyniający więc nie tylko do ich poprawy, ale też w wielu przypadkach, chroniący przed degradacją i niszczeniem.

Opieka nad zabytkami

Program dopuszcza finansowanie obiektów mających wpis do ewidencji lub rejestru zabytków i będących w posiadaniu jednostki samorządu terytorialnego lub jednostki organizacyjnej podległej jednostce samorządu terytorialnego. Program kierowany jest bezpośrednio do jednostek samorządu terytorialnego, a za ich pośrednictwem również do innych podmiotów zobowiązanych do opieki nad zabytkami. Dofinansowanie będzie przyznawane na realizację zadań inwestycyjnych związanych z ochroną zabytków i opieką nad zabytkami.

Zyska toruńska Starówka

W sumie, złożono 10 wniosków, w których zgłoszono między innymi kolejny etap rewitalizacji parku na Bydgoskim Przedmieściu, rewitalizację siedziby katów tzw. rakarnię, konserwację zamku Dybów i renowację zabytkowego spichrza. Nasze miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 3,5 mln zł na renowację i konserwację zabytkowych budynków oświatowych położonych na terenie toruńskiej Starówki ujętej na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE