Stacja Aleksandrów

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Infrastruktura kolejowa

Pociągi znów pojadą do Ciechocinka. Samorządowcy za przywróceniem pociagów do uzdrowiska

2023-10-23 10:12

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim, odbyło się spotkanie poświęcone przywróceniu kursów pociągów na nieczynnej od lat linii kolejowej 245 Aleksandrów Kujawski - Ciechocinek.

Spotkanie w Starostwie Powiatowym

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Alekksandrowie Kujawskim

Podczas spotkania samorządowców omówiono zagadnienia, dotyczące planów wykonania prac remontowych na linii 245 przez PKP PLK oraz kwestii uruchomienia przewozów wspólnie z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu w roli ich organizatora.

Sprawa połączenia kolejowego Ciechocinka z Aleksandrowem Kujawskim, Inowrocławiem oraz Toruniem będzie rozpatrywana na najbliższym posiedzeniu w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, w celu podjęcia dalszych działań w kierunku zawarcia porozumienia, które określałoby zasady organizacji i finansowania połączenia z Ciechocinka do Aleksandrowa Kujawskiego oraz Torunia.

W spotkaniu samorządowców w Aleksandrowie Kujawskim uczestniczyli: Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Aneta Jędrzejewska, Starosta Aleksandrowski Lidia Tokarska, Wicestarosta Aleksandrowski Andrzej Łozicki, Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego Arkadiusz Gralak, Burmistrz Ciechocinka Jarosław Jucewicz, Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski Andrzej Olszewski oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu w osobach Wiktor Plesiński - dyrektor departamentu transportu i Marta Stangreciak - biuro transportu kolejowego.

W najbliższym czasie planowane jest kolejne spotkanie. Tym razem jednak z udziałem przedstawicieli PKP PLK.

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE