Od poniedziałku opady śniegu w Toruniu. Czy święta będą białe?

2021-12-20 8:28

Początek tygodnia przyniesie w Toruniu opady śniegu. Opady zapowiadane są do czwartku włącznie, a może i dłużej. Czy Boże Narodzenie A.D. 2021 będzie białe? Jest na to duża szansa, bo wraz z opadami białego puchu idzie mróz. W ciągu dnia mają być dwa stopnie mrozu, a na termometrach - poniżej zera będzie także nocami. Najchłodniejszą nocą tego tygodnia ma być ta, we wtorek - wówczas 5 stopni mrozu zapowiadają synoptycy.

Do czwartku, na toruńskich termometrach w ciągu dnia zobaczymy od -1 do -2 stopni Celsjusza. Zimno będzie także pod osłoną nocy. Najchłodniejszą będzie ta, z wtorku na środę (około 5 stopni poniżej zera). Do piątku, ujemne temperatury nocą to od -2 do -4 stopni. Do czwartku włącznie możemy w Toruniu spodziewać się opadów śniegu. Nie zawsze będą to pady intensywne, ale w mieście może zrobić się biało - twierdzą spece od meteo. Wszystko wskazuje na to, że Boże Narodzenie może być białe, choć od piątku będzie nieco cieplej. Do niedzieli zobaczymy na termometrach w ciągu dnia 1-2 stopnie Celsjusza. W nocy będzie jednak nieco poniżej zera. Na drogach będzie ślisko, kierowcy noga z gazu!

Miasto przypomina wszystkim właścicielom i administratorom nieruchomości o obowiązku odśnieżania, bo pora zimowa dla właścicieli nieruchomości wiąże się z obowiązkiem usuwania śniegu, lodu, błota i innych zanieczyszczeń zalegających na chodnikach, by umożliwić swobodną komunikację oraz nie narażać pieszych na ryzyko poślizgnięcia i urazów. 

Kierowcy - noga z gazu! Mniejsza prędkość przy śliskich nawierzchniach, to wyższe bezpieczeństwo Wasze i innych uczestników ruchu. W terenie zabudowanym prędkość dozwolona to 50, a poza nim to 90 kilometrów na godzinę. Tam, gdzie drogowcy - pojedziecie nie szybciej, jak 40. Drogowcy cały czas na moście im. Józefa Piłsudskiego, gdzie montowana jest iluminacja. Szerokiej drogi!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!