Szpital zakaźny

i

Autor: Google Street View Wiemy już co powstanie w miejscu oddziału zakaźnego szpitala wojewódzkiego!

Nowa instytucja w miejscu dawnego oddziału zakaźnego przy ul. Krasińskiego. To duża szansa dla regionu!

2023-03-09 17:49

Jeszcze do niedawna służył pacjentom zakaźnym, dziś trwają prace nad nadaniem mu nowej funkcji - wiemy, co stanie się z budynkami po dawnym oddziale zakaźnym szpitala wojewódzkiego przy Krasińskiego. Nowa instytucja będzie dużą szansą dla polskiej nauki.

W budynkach po oddziale zakaźnym szpitala wojewódzkiego przy ulicy Krasińskiego powstanie nowa i cenna instytucja naukowo-badawcza. Ten duży obiekt będzie siedzibą Kujawsko-Pomorskiego Centrum Naukowo-Technologicznego im. prof. Jana Czochralskiego.

Tam chcemy stworzyć laboratoria. Z tym, żeby je stworzyć to trzeba to zaadaptować odpowiednio, żeby, zaadaptować te obiekty no to trzeba odpowiednio zainwestować, ale żeby zainwestować, to też trzeba zarobić troszeczkę. W związku z czym przystosowujemy w tej chwili dwa piętra do celów takich właśnie laboratoryjno-badawczych - mówił prezes instytucji, profesor Bogusław Buszewski.

Centrum Czochralskiego to powołana przez Marszałka województwa instytucja naukowo-badawcza, która ma za zadanie łączyć naukowców z przedsiębiorstwami. Prace adaptacyjne przy Krasińskiego idą już pełną parą.

W przyszłości placówka, poza wykonywaniem badań naukowych na zlecenie lokalnych przedsiębiorców ma również prowadzić kursy doszkalające i studia uzupełniające dla techników. Instytucja wchodzi również jako udziałowiec w projekty naukowo-badawcze, a jeden z najciekawszych i już trwających ma związek z jednym z najpopularniejszych produktów eksportowych naszego regionu. I nie mowa tu o pierniku.

Mamy duży projekt, bardzo ciekawy, wspólny z Przedsiębiorstwem Uzdrowiskowym Ciechocinek, gdzie chcemy zagospodarować na bazie wody "Krystynka", która jest bogata w minerały, makro i mikro elementy, właśnie różnego rodzaju kompozyty i tu pracujemy, realizujemy swoje cele badawcze wspólnie z uzdrowiskiem Ciechocinek - mówił profesor Bogusław Buszewski.

Aktualne badania Centrum Czochralskiego skupiają się na tematyce zdrowia, badaniach jakości żywności i wdrażania nowoczesnych technologii, z czasem ich zakres ma się rozszerzać, na miarę zmian potrzeb rynkowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE