Nowa choinka w Toruniu już stoi! Rynek Staromiejski wchodzi w świąteczny klimat

2022-11-24 10:47

Jak co roku na Rynku Staromiejskim w Toruniu stanęło drzewko świąteczne. Nowa atrakcja, a jednocześnie piękna dekoracja rozbłyśnie niebawem pięknymi światełkami. Teraz choinka poczeka obok pomnika Mikołaja Kopernika na ozdoby i kolejny śnieg. Choinka na starówce stoi zazwyczaj do lutego kolejnego roku. Zobaczcie zdjęcia!

Choinka w Toruniu

Na Rynku Staromiejskim stanęła nowa choinka! Piękne, zielone drzewko stoi obok pomnika Mikołaja Kopernika, czekając na dekoracje. To wiadomy znak, że do Torunia przybył w końcu świąteczny klimat. Sama choinka została przywieziona do Torunia nieodpłatnie z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń - Leśnictwo Cieszyny. Za wybór drzewka odpowiadał leśniczy Hubert Mazurek. Nadleśnictwo z Golubia-Dobrzynia od ponad 35 lat dzieli się z mieszkańcami Torunia swoimi drzewkami. Tamtejsze okazy są wyjątkowo dorodne, lasy zaś gęste i wolne od zanieczyszczeń. Dzięki temu choinka jest dobre jakości i posiada okazałe kształty.

Drzewko ma około 15 metrów wysokości. Transportem zajęła się firma eM-Tech z Torunia (robi to od lat), przygotowaniem do osadzenia zaś zajęła się firma Sybilscy (zajmująca się pielęgnacją zieleni).

Choinka to już tradycja

Choinka miejska jest już tradycją, która trwa od ponad 30 lat. Jest wspólną inicjatywą urzędu miasta Torunia oraz toruńskich "Nowości". Montażem i iluminacją zajmuje się miasto. Mieszkańcy nie wyobrażają sobie okresu świątecznego bez uroczystego drzewka w centrum Torunia.

Kiedy iluminacja?

Oświetlenie świątecznego drzewka zostanie założone 26 listopada w dzień rozpoczęcia się bożonarodzeniowego jarmarku w centrum miasta. Iluminacja zostanie uruchomiona 6 grudnia w mikołajki. Już teraz trwają prace przygotowawcze, a ostatnie obiekty trafiają na swoje miejsca. W czasie jarmarku obecny też będzie diabelski młyn ustawiony między kościołem akademickim a Ratuszem Staromiejskim. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE