Kumulacja drogowych remontów w centrum Torunia - 15 lutego zostanie zamknięta część ulicy Kraszewskiego [AUDIO]

2020-02-14 19:51
Trwa przebudowa placu Niepodległości w Toruniu
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Trwa przebudowa placu Niepodległości w Toruniu

Toruń niemal jak plac budowy, przynajmniej w centrum miasta. Wkrótce też na Bydgoskim Przedmieściu oraz Podgórzu - tu na obu brzegach rozpoczną się przygotowania do montażu przeprawy tymczasowej. Wszystko związane z potężną inwestycją, czyli przebudową mostu Piłsudskiego. Najbliższe i, niestety, dotkliwe dla kierowców zmiany już od jutra (15.02).

Na Alei Św.Jana Pawła II drogowcy pracują od grudnia, zamknięta jest zachodnia część ulicy, dojazd na most Piłsudskiego odbywa się na jednej jezdni dwukierunkowo, w organizacji ruchu na placu Niepodległości niektórzy czasem się jeszcze gubią i na to wszystko zamknięta zostanie teraz południowa część ulicy Kraszewskiego. 

Chodzi o odcinek od Moniuszki do placu Niepodległości. Ruch w obu kierunkach zostanie przerzucony na jedną jezdnię, kierowcy będą musieli przeciąć torowisko - informuje Marcin Kowallek, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej. W tym miejscu pojawi się sygnalizacja tymczasowa. Dla bezpieczeństwa i spowolnienia ruchu zdecydowano o wprowadzeniu minironda na placu Niepodległości. Będzie ciasno, ale podobno autobusy się zmieszczą, więc osobówki tym bardziej.

Niewielkie pole manewru czeka w tym rejonie pieszych - jedyne przejście na wysokości od Jordanek do parkingu Cinema City, bo zamknięte zostanie to przy hotelu. Wyjazd z Alei Św. Jana Pawła II będzie możliwy tylko w prawo do Czerwonej Drogi, tak jak dotychczas. Podobnie wyjazd z Alei 700-lecia Torunia  - też tylko w prawo (na ulicę Kraszewskiego).

Najważniejsze zmiany dla kierowców w okolicy placu Niepodległości wylicza Marcin Kowallek:

Zamknięty od 15 lutego fragment ulicy Kraszewskiego zostanie przebudowany razem z torowiskiem tramwajowym. Przejazd tą trasą będzie możliwy po 31 maja.

Posłuchaj, co kierowcy zyskają po przebudowie placu Niepodległości w Toruniu - mówi Wojciech Kulpiński, kierownik budowy:

Pierwsze dni po wprowadzeniu nowej organizacji w tej okolicy pokażą, czy konieczne są jakieś modyfikacje.

Dobra informacja w tym drogowym chaosie jest taka, że autobusy MZK będą kursowały jak do tej pory. Tu na razie zmian nie będzie. Te pojawią się w momencie, gdy ruszy przebudowa mostu Piłsudskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE