Edukacja

Kultura ściągania w szkole deprawuje młodzież. W tych krajach jest surowo zwalczana

2024-04-24 15:35

Niestety w polskiej kulturze szkolnej pochwalane jest ściąganie. Nie przez nauczycieli oczywiście, a przez społeczność szkolną i społeczeństwo (wychowanie). W tej kwestii dominuje pobłażliwość i tolerancja, która deprawuje młodzież i uczy oszustwa i cwaniactwa. Bywa i tak, że odmowa w ściąganiu spotyka się z potępieniem. Gdzie walczy się z tą tendencją?

Tu walczy się ze ściąganiem i oszukiwaniem!

Oszukiwanie i ściąganie w szkole są powszechnie uważane za poważne naruszenia zasad szkolnych i etycznych w wielu krajach na świecie. Praktyki te są zwalczane i potępiane z wielu powodów, w tym z powodów moralnych, edukacyjnych oraz społecznych. Za naruszanie tych zasad grozą rozmaite nieprzyjemności.

W powyższych krajach oszustwa w szkole są powszechnie uważane za nieetyczne, naganne i niedopuszczalne, a osoby złapane na takich praktykach mogą ponieść poważne konsekwencje (zawieszenie w prawach ucznia, wydalenie ze szkoły, uwagi, ujemne punkty). W przypadku matury wiąże się to z niezdaniem egzaminu.

Czemu poważne społeczeństwa zwalczają ściąganie?

Brak rozwoju umiejętności. Oszukiwanie pozbawia uczniów możliwości rzeczywistego zrozumienia materiału i rozwijania umiejętności. Zamiast tego, polega się na skrótach i podstępach.Naruszenie zaufania. Oszukiwanie narusza zaufanie między uczniami i nauczycielami. Wprowadza również poczucie niesprawiedliwości wobec uczniów, którzy uczciwie pracują.Przygotowanie do życia zawodowego. Nieuczciwe praktyki w szkole źle i szkodliwie przygotowują uczniów do wyzwań życia zawodowego, gdzie uczciwość, sumienna praca oraz umiejętność rozwiązywania problemów są kluczowe.

W tych krajach surowo zwalcza się oszustwa i ściąganie w szkole

Sonda
Czy wprowadzenie zakazu telefonów w szkołach to dobry pomysł?