Złodzieje

Kradli żeliwne części studzienek. "Oni tylko znaleźli i chcieli sprzedać na złomie"

2023-08-02 8:01

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli żeliwne elementy studzienek kanalizacyjnych. Dokonując tego przestępstwa w recydywie może im grozić do 7,5 roku pozbawienia wolności. Tłumaczyli się, że "znaleźli je na polanie i chcieli to oddać na skupie złomu".

Wieka studzienek chcieli sprzedać na skupie

W poniedziałek (17 lipca 2023 roku) w godzinach porannych w rejonie ulicy Papieżka we Włocławku policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy przy pomocy wózka przewieźli w pobliże skupu złomu żeliwne elementy studzienek. Jak tłumaczyli "złomiarze", włazy kanalizacyjne znaleźli na polanie w rejonie Wisły i chcieli je sprzedać na pobliskim skupie.

Mężczyźni w wieku 34 i 45 lat trafili na komendę do wyjaśnienia sprawy (byli trzeźwi).

Działali w stanie recydywy

Jeszcze tego samego dnia zatrzymani mieszkańcy Włocławka usłyszeli od kryminalnych zarzut wspólnego przywłaszczenia mienia. Czynu tego dokonali w recydywie i może im grozić kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE