Czy wysokie mandaty działają? Akcja "Prędkość" w kujawsko-pomorskim

2022-02-07 18:03
Czy wysokie mandaty działają? Akcja Prędkość w kujawsko-pomorskim
Autor: pixabay.com

Policja w województwie kujawsko-pomorskim ponownie wzięła pod lupę kierowców. Wszystko to w ramach cyklicznej akcji "Prędkość". Czy wysokie mandaty są straszakiem dla piratów drogowych?

Podczas akcji "Prędkość" funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę czy nasza jazda odbywa się zgodnie z przepisami. Dotyczy to dozwolonej prędkości oraz przestrzegania zasad ruchu drogowego. Policjanci sprawdzają także czy kierowcy nie prowadzą pojazdu pod wpływem alkoholu oraz czy stosują wszelkie zasady bezpieczeństwa związane z przewozem najmłodszych.

Takie działania prowadzono tuż przed weekendem. W godzinach od 6:00 do 22:00 skontrolowano 1496 samochodów. W 1017 przypadkach kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość.

Akcja prowadzona była na kujawsko-pomorskich drogach także w ubiegłym tygodniu (31.01.). Statystyki niestety wyglądają podobnie -  na 1372 pojazdy 892 jechało za szybko.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE