Będzie wygodniejszy dojazd do letnich basenów na Bydgoskim Przedmieściu

2020-02-08 12:16
Basen na Bydgoskim Przedmieściu w sezonie
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Basen na Bydgoskim Przedmieściu w sezonie

Na uruchomienie sezonowych basenów na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu trzeba poczekać do czerwca, ale już teraz w okolicy trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej i wygodnego dojścia dla pieszych. Wokół są tereny zielone i parkowe, więc nie będzie tu asfaltowej nawierzchni, tylko z kruszywa naturalnego. Do tej pory do basenów wiodła wydeptana i "wyjeżdżona" droga.

Ścieżka powstaje od Przybyszewskiego, wzdłuż ulicy Przy Cegielni, na półkilometrowym odcinku. Będzie nowe oświetlenie, w pobliżu sześć miejsc parkingowych, w tym dla niepełnosprawnych. Podjeżdżanie pod same baseny nie jest wskazane, miłośnicy kąpieli i opalania mogą w sezonie korzystać z parkingu przy centrum targowym lub z dojazdu komunikacją miejską.
Nowa ścieżka za 672 tysiące złotych ma być gotowa w maju. Drugie odkryte kąpielisko znajduje się Przy Skarpie, na terenie kompleksu sportowego. Tu nie ma większych problemów z dojazdem ani parkowaniem. 


Za kilka dni rozpocznie się na Przybyszewskiego większa inwestycja - budowa dróg dojazdowych do mostu tymczasowego. Jak już informowaliśmy, powstanie on na wysokości tej ulicy na prawobrzeżu oraz Zagrodowej po lewej stronie Wisły.
Zadaniem wykonawcy będzie remont obecnego chodnika od ulicy Bydgoskiej do schroniska dla zwierząt i wybudowanie nowego aż do samego wjazdu na przeprawę tymczasową. Jej montaż potrwa najpóźniej do czerwca. Wtedy przeniesie się tu ruch z mostu Piłsudskiego, którego modernizacja ruszy wiosną.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE