11 listopada w Toruniu. Miasto obchodzi Święto Niepodległości w wersji online

i

Autor: Marta Łazarska

11 listopada w Toruniu. Miasto obchodzi Święto Niepodległości w wersji online

2020-11-11 8:33

W tym roku w Toruniu 11 listopada bez hucznej zabawy. Pandemia spowodowała, że wszystkie obchody zostały przeniesione do sieci. Jak będzie wyglądało Święto Niepodległości w Toruniu?

Bez pochodów, koncertów i zabawy na Rynku Nowomiejskim. W Toruniu, podobnie jak w wielu miastach, wspólne świętowanie Dnia Niepodległości ograniczone zostało do wywieszenia biało-czerwonej flagi przy swoim domu. Miasto zadbało, by takie akcenty pojawiły się także w przestrzeni starówki. W tym roku spędźmy 11 listopada w domu, w Toruniu możemy brać udział w wydarzeniach online. Uroczystości rozpocznie msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele Garnizonowym o godzinie 10:30. Możecie obejrzeć transmisje tego wydarzenia TUTAJ.

Jakie atrakcje czekają 11 listopada na Torunian?

  • godz. 16.20, 18.15 Toruński Tramwaj Niepodległości, transmisja koncertów w TV Toruń -  usłyszymy m.in. Mazurki Fryderyka Chopina, Piosenki Patriotyczne Stanisława Niewiadomskiego, „Przybyli ułani pod okienko” Feliksa Gwiżdża oraz „Powróćmy jak za dawnych lat”. Solistami będą Magdalena Cysewska – sopran i Michał Hajduczenia – baryton. W drugim koncercie zaprezentują się Weronika Piwowarska – sopran i Paweł Piotrowski – baryton, którzy zaśpiewają m.in. „Maszerują strzelcy”, „O mój rozmarynie”, „Pierwszą brygadę”, „Rozkwitają pąki białych róż”, „Wojenko, wojenko”, „Ułani ułani, malowane dzieci”.

Dodatkowo możemy wziąć udział w innych wydarzeniach, które są cały czas dostępne w sieci

  • 11.11.-5.12. Finał Toruńskich Biegów Wolności 2020 - głównym celem Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 jest uczczenie Narodowego Święta Niepodległości oraz 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski. Biegi w obecnej formule promują aktywności wykonywane indywidualnie w czasie pandemii oraz są jedną z najprostszych form ruchu. Ze względu na ograniczenia sanitarne nie można organizować wspólnego biegania. Natomiast każdy może samodzielnie pokonać na dowolnym terenie i wybranej przez siebie trasie dystans 5 km - biegiem lub marszobiegiem. Trzeba zarejestrować swój bieg na dowolnym urządzeniu wyposażonym w aplikacje, która zmierzy nam dystans i pokaże wyznaczoną trasę. Zrzuty ekranu zawierające wspomniane elementy należy przesłać do 5 grudnia 2020 r. do godz. 23.59 za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie biegu. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie internetowej biegu oraz dokonanie opłaty wpisowej w kwocie 30 zł, która będzie zaliczana do tzw. cegiełki włożonej w funkcjonowanie i przetrwanie w czasach pandemii.

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant