ferie

i

Autor: Jadwiga Kozioł

Zamiast nudzić się przed komputerem, próbują zdolności aktorskich

2022-01-24 15:00

W tarnowskim teatrze dzieci przenoszą się w świat Brzechwy, do krainy ptasiej społeczności. Wielu z nich marzy o tym, by grać na scenie i to okazja, by wypróbować się podczas warsztatów muzyczno - aktorskich. Tymczasem ferie już po półmetku i dzieciom udało się odpocząć od komputerów i telefonów, mówią.

Warsztatom muzyczno – teatralnym towarzyszą ćwiczenia z emisji głosu, muzyka, nauka tekstów oraz dużo ruchu i tańca. Podczas warsztatów dzieci przygotowują spektakl, który będą mogli obejrzeć już w piątek ich rodziny i przyjaciele. Tymczasem za małopolskimi uczniami już półmetek ferii. Jak przyznają dzieci, udało im się oderwać trochę od komputerów i telefonów, za szkołą raczej nie tęsknią. Trochę za koleżankami. Pogoda wymarzona, śniegu mnóstwo. Większość zapytanych przez nas uczniów nie wyjechała nigdzie. 31 stycznia ferie rozpoczną województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie. Drugi tydzień ferii mają uczniowie z 5 województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego i wielkopolskiego. A ferie dla innych województw potrwają jeszcze aż do 27 lutego.

- Śpiewamy i tańczymy, podczas ćwiczeń czasem zdzieramy sobie głos. Uczymy się, jak zostać aktorem. Nie chciałam zmarnować tego ostatniego tygodnia ferii i dlatego przyszłam na zajęcia. Chciałabym zostać aktorką, bo aktorzy mogą dużo zdziałać na scenie w swoich rolach. Troszkę można odsapnąć od szkoły, bo dużo nauki jest, więc przyda się taki odpoczynek. Nie chcę wracać do szkoły, chciałabym, żeby ferie trwały ze trzy tygodnie. Nie jest fajnie, jak się kończy jakiś okres wolnego. Udało mi się trochę oderwać od komputera i telefonu, siedzę nawet 2-3 godziny mniej. Mi udało się oderwać telefon od oczu, bo kiedyś to już była przesada z tym siedzeniem ciągle. Nie marnuję czasu przed telewizorem, bawię się z moimi zwierzętami, słucham książek na audiobookach, można się pobawić w śniegu i odsapnąć trochę od szkoły. W ogóle nie zaglądam do książek. Ma się wolny czas, można więcej pobyć z koleżankami. Ferie bardzo były potrzebna, bo mieliśmy już dość książek, czytania. Zaczynam się powoli już pakować i szykować, i zbieram pieniądze na czekoladki i kwiaty dla pani – mówią tarnowscy uczniowie.

Slang Młodzieżowy. Udowodnij, że nie jesteś boomerem!

Pytanie 1 z 13
"Srogo" to inaczej...

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]"

WOŚP 2023 - wylicytuj numer 1 Gorącej 20 Radia ESKA!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE