Z siekierą na policjantów! Sceny grozy w Dąbrowie Tarnowskiej

2021-07-23 15:31
Siekiera
Autor: ozgadd/Pixabay/cc0 Na policjantów rzucił się z siekierą, miał przy sobie narkotyki

Burzliwy przebieg miała kontrola drogowa na Powiślu Dąbrowskim. Jeden z kierowców nie tylko nie zatrzymał się na znak policjanta, ale zaczął uciekać, łamiąc przepisy i zagrażając bezpieczeństwu. Kiedy wreszcie zatrzymał samochód zaatakował funkcjonariuszy siekierą.

Do zdarzenia doszło w czwartek – 22 lipca, około godziny 20:30. Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej patrolowali rejon ulicy Piłsudskiego. Ich uwagę przyciągnęło BMW bez tablicy rejestracyjnej, które w obszarze zabudowanym pędziło z prędkością 120 kilometrów na godzinę. Policjant nakazał kierowcy zatrzymanie, ten jednak zlekceważył to polecenie i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli więc w pościg.

Szereg wykroczeń i autostradowa prędkość. Motocyklista z Bolesławca pędził na złamanie karku

- Poruszał się w kierunku obwodnicy miasta, a następnie w kierunku ul. Żabieńskiej. W trakcie ucieczki kierowca BMW zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i stwarzał zagrożenie dla innych pojazdów. Na ul. Żabieńskiej kierujący zjechał w ulicę jednokierunkowa, gdzie zatrzymał pojazd na pustej parceli – relacjonują policjanci.

Tam kierowca wysiadł z samochodu, wcześniej sięgając po jakiś przedmiot. Wkrótce okazało się, że była to siekiera, którą zamachnął się na jednego z funkcjonariuszy, grożąc pozbawieniem życia. Nie reagował na wezwania, dopiero groźba użycia broni skłoniła krewkiego kierowcę do odrzucenia siekiery. Nie rezygnował jednak z walki i atakował policjantów pięściami. Wówczas został obezwładniony.

Kierowcą BMW okazał się 47-letni mieszkaniec Żabna. W jego samochodzie policjanci znaleźli jeszcze dwie siekiery oraz narkotyki. Mężczyźnie pobrano krew do badań. Dadzą odpowiedź między innymi na pytanie, czy działał pod wpływem substancji psychoaktywnych. Kierowcę zatrzymano, a samochód zabezpieczono. 47-latek odpowie za napaść na policjantów, naruszenie nietykalności, znieważenie, posiadanie narkotyków i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.