Wystarczy miejsc dla wszystkich? Ruszył nabór do przedszkoli

2020-03-05 9:02
Ruszył nabór do przedszkoli
Autor: Łukasz Grygiel W Tarnowie ruszył nabór do przedszkoli

W Tarnowie do 25 marca można składać wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola. W tym roku dla najmłodszych przygotowano 3152 miejsca. Nabór prowadzony jest elektronicznie.

Do przedszkoli przyjmowane są dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. W najbliższym roku szkolnym obowiązek pójścia do „zerówki” mają dzieci sześcioletnie urodzone w 2014 roku. Przy przyjęciu dziecka do przedszkola pod uwagę brane są rożne kryteria.

- I tak np. jeśli oboje rodzice pracują lub studiują w systemie stacjonarnym albo dziecko jest wychowywany samotnie przez jednego rodzica pracującego lub studiującego w trybie stacjonarnym przyznawanych jest 5 punktów. Punktowane jest też dogodne położenie przedszkola, do którego ma być przyjęte dziecko względem miejsca pracy jednego z rodziców. Sporo punktów można otrzymać jeśli w danym przeszkoli jest już jedno z dzieci rodziców – mówi Bogumiła Porębska z wydziału edukacji w tarnowskim magistracie.

Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów rodzice poznamy 22 kwietnia. Potem rodzic dziecka musi potwierdzić wolę przyjęcia, składając pisemne oświadczenie. Ma na to czas do 24 kwietnia.


- Wyniki naboru zostaną podane 30 kwietnia. Prowadzone będzie również tzw. postępowanie uzupełniające. W tym przypadku listy przyjętych zostaną opublikowane 30 czerwca – dodaje Bogumiła Porębska.

W Tarnowie planowane jest utworzenie 133 oddziałów w 24 przedszkolach. W każdym oddziale ma się znajdować maksymalnie 25 dzieci.

Więcej na stronie edunet.tarnow.pl

Posłuchaj. Mówi Bogumiła Porębska z wydziału edukacji w tarnowskim magistracie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE