Tarnowianin powołany na mistrzostwa Europy! „Wyjście z grupy to plan minimum” [AUDIO]

2021-05-20 7:50
Mateusz Klich powołany do reprezentacji Polski
Autor: Łukasz Grygiel Mateusz Klich ostatnie chwile przed zgrupowaniem spędza w rodzinnym Tarnowie

Mateusz Klich, wychowanek Tarnovii, który na co dzień gra w najlepszej lidze świata, dostał powołanie do kadry biało-czerwonych. Razem z Robertem Lewandowskim i ekipą pojedzie na mistrzostwa Europy. Posłuchajcie rozmowy z tarnowianinem!

Pochodzący z Tarnowa Mateusz Klich gra na co dzień Leeds United. Powołanie go do reprezentacji Polski spowodowało, że nie może on zagrać w dwóch ostatnich meczach w angielskiej Premier League.

- Czy spodziewałem się powołania do kadry? I tak, i nie. Dostałem wcześniej takie sygnały z klubu, że mogę zostać zwolniony wcześniej z grania w ligowych meczy, ale dopiero po meczu z Burnley FC trener powiedział mi, że mogę jechać do domu i spotkać się z rodziną i odpocząć przed mistrzostwami Europy – mówi Mateusz Klich.

POSŁUCHAJ. O PRZYGOTOWANIACH DO MISTRZOSTW EUROPY MÓWI MATEUSZ KLICH

Z uwagi na kontrakt z klubem i częste mecze Mateusz Klich nie może pojawiać się w Tarnowie tak często jakby chciał. Przy każdej wizycie w rodzinnym mieście towarzyszy mu jednak sentyment.

- Cała moja rodzina jest z Tarnowa, więc jak tylko mogę w wakacje to przyjeżdżam tu do niej. Wcześniej wracałem też na święta, ale odkąd gram w Anglii to niestety nie mam świąt. Wiem, że wszyscy mi kibicują, a tata chętnie przyjeżdżałby do mnie na mecze, jednak było to teraz niemożliwe. Mam nadzieję, że w następnym sezonie będziemy grać przy pełnych stadionach i rodzice będą mogli przyjeżdżać i obserwować mnie z bliska - dodaje Mateusz Klich.

Mateusz Klich wraz z reprezentacją polski już 24 maja rozpocznie obóz przygotowawczy w Opalenicy. 1 czerwca zaplanowano mecz towarzyski z Rosją we Wrocławiu, z kolei 8 czerwca mecz towarzyski z Islandią w Poznaniu. Mistrzostwa Europy rozpoczną się 11 czerwca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE