Adrianna Kuta z ZSEO w Tarnowie stanęła na podium WorldSkills 2022

i

Autor: Radio ESKA

WorldSkills 2022. Uczennica z Tarnowa na podium ogólnoświatowych zawodów [AUDIO]

2022-12-01 18:07

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodnicznych w Tarnowie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Uczennica z kierunku technik technologii żywności stanęła na podium WorldSkills 2022, czyli największych ogólnoświatowych zawodów dla młodzieży. Zajęła tam drugie miejsce w cukiernictwie. Jednocześnie udowodniła, że najlepsze wypieki pochodzą z Tarnowa.

WorldSkills to ogólnoświatowe zawody poświęcone uzdolnionej młodzieży. Mają one promować młode talenty i motywować do dalszego działania, tak aby wkrótce mogły stać się liderami przedsiębiorczości. W edycji globalnej bierze w nich udział ponad 80 państw, co czyni je największą tego typu inicjatywą na świecie.

Adrianna Kuta, uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie stanęła na podium eliminacji krajowych SkillsPoland 2022 w Gdańsku. Tam pokazała swoje umiejętności w cukiernictwie. Okazała się jedną z najlepszych uczestniczek i w tej dziedzinie zajęła drugie miejsce.

Posłuchaj Adrianna Kuta mówi o WorldSkills 2022

– Staramy się naszych uczniów kształcić w tym, co lubią. Jeżeli zauważymy jakiś talent, to chcemy tak go ukierunkować, żeby mógł się rozwijać. To nie tylko nauka na lekcjach, ale też dawanie uczniom możliwości wykazania się na różnych zawodach. I to nam się udaje, co pokazuje przykład Ady. Ona przyszła do nas bez ukierunkowanej pasji. Swój talent zauważyła dzięki pracy nauczycieli – przyznaje Robert Kozioł, dyrektor ZSEO w Tarnowie.

– Co prawda jest to srebro, ale dla nas mieni się jak złoto i otwiera Adzie szansę na rozwój. Jeżeli wykorzysta ten medal, to osiągnie bardzo dużo w życiu. Można powiedzieć, że rzuciła się na głęboką wodę i bardzo dużo czasu poświęciła na przygotowania do tego konkursu – Maria Jałowiec, nauczycielka z ZSEO w Tarnowie.

Została również wyróżniona w Tarnowskim Juniorze Biznesu za pomysł Mała Cukierniczka. Prowadzi stronę o tej nazwie, na której prezentuje swoje wypieki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Rozpoznasz gwiazdę po jej prawdziwym imieniu i nazwisku?! Niektóre pytania mogą zaszokować

Pytanie 1 z 10
Wojciech Basiura to...
Strefa Kibica - 1.12
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE