Tarnów: Wkrótce remont ul. Szkotnik i Sikorskiego. Jak będzie wyglądała organizacja ruchu?

2022-09-28 16:40
Wkrótce ruszy remont ul Szkotnik i Sikorskiego
Autor: Wojciech Gardoń

Zarząd Dróg i Komunikacji wyłonił wykonawcę remontu ulic Szkotnik oraz Sikorskiego. Prace w tym rejonie potrwają 13 miesięcy. W tym czasie kierowcy będą musieli się liczyć z dużymi utrudnieniami.

Ulice Szkotnik i Sikorskiego to jedna z najpopularniejszych i najbardziej zatłoczonych tras w Tarnowie. Widać to szczególnie w godzinach szczytu, ale już wkrótce kierowcy będą musieli pogodzić się z jeszcze większymi i na dodatek długotrwałymi utrudnieniami.

Wszystko z powodu zbliżającego się gruntownego remontu. Zarząd Dróg i Komunikacji wyłonił już wykonawcę, który przeprowadzi prace na półkilometrowym odcinku. Modernizacja tego rejonu zajmie ponad rok. Przejazd będzie tam jeszcze bardziej czasochłonny, jednak kierowcy obawiają się, że Szkotnik i Sikorskiego zostaną całkowicie zamknięte.

– Nie da się przeprowadzić tak dużej inwestycji bez ograniczeń. Mieszkańcy już do tego przywykli, że muszą być wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Tutaj założyliśmy w kontrakcie, że co najmniej jeden pas musi być musi być czynny. Nie możemy dopuścić do zamknięcia całego przekroju drogi. Rozważamy różne scenariusze, ale najbardziej prawdopodobny to wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na tym odcinku – wyjaśnia Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Wykonawca przygotowuje projekt organizacji ruchu na czas trwania prac. Zarząd Dróg i Komunikacji zapewnia, że droga nie zostanie zamknięta, a przejazd cały czas będzie możliwy. Jednak konieczne może się okazać korzystanie z objazdów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Jak dobrze znasz polskie kino lat 2010-2019? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Skąd powraca do Polski Franciszek Kalina, bohater filmu "Pokłosie" (2012)?
Remont ulicy Świdnickiej. Duże utrudnienia w centrum Wrocławia
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE