Złoty (Eno)meleks w Tarnowie

i

Autor: Radio ESKA

wiadomości

W Tarnowie będą dwa złote (Eno)meleksy. Kolejny pojawi się w przyszłym roku

2023-11-29 15:25

Złoty meleks okazał się turystycznym hitem w Tarnowie. W ciągu roku skorzystało z niego ponad 1 tysiąc osób. Zainteresowanie jest tak duże, że w planach jest pojawienie się kolejnego turystycznego elektryka, który zacząłby działać w przyszłym sezonie.

Złoty meleks pojawił się w ramach testów jeszcze przed sezonem turystycznym. Elektryczny pojazd 1 lipca rozpoczął regularne trasy po mieście i okolicznych winnicach w Lubince, Janowicach i Dąbrówce Szczepanowskiej. Tarnowska Organizacja Turystyczna wykorzystuje go głównie do promowania marki EnoTarnowskie.

Do tej pory skorzystało z niego ponad 1 tysiąc osób. Zainteresowanie ze strony turystów sprawiło, że pojawiły się plany na poszerzenie "meleksowej" oferty. Już wkrótce w Tarnowie może się pojawić drugi złoty elektryk.

- Złoty, a skromny EnoMeleks, bo tak go nazwaliśmy, to strzał w dziesiątkę. Nie wierzyliśmy, że skorzysta z niego ponad tysiąc osób. Przeglądamy media społecznościowe, media krajowe, które są zachwycone Tarnowem i tym meleksem. W końcu Kraków, Warszawa i Sandomierz też mają meleksy, ale żaden z nich nie dojeżdża na winnice i żaden nie jeździ w sposób regularny. My jako Tarnowska Organizacja Turystyczna kupujemy usługę przewozu w MPK, które jest właścicielem tego meleksa. Drugi lada moment ma się pojawić na bazie. Natomiast my będziemy chcieli go wykorzystać w trochę inny sposób - tłumaczy Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.

Złoty meleks dołożył w tym roku swoją cegiełkę do ogólnego wyniku turystycznego Tarnowa. Z samych usług Tarnowskiego Centrum Informacji skorzystało 25 tysięcy osób. Rzeczywistą liczbę turystów w mieście szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy. TCI potwierdza, że pod tym względem był to rekordowy rok.

Szczegóły związane z meleksem (już niedługo dwoma meleksami) będzie można znaleźć na stronie Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

Quiz z wiedzy o Polsce. Na te pytania powinien odpowiedzieć każdy Polak

Pytanie 1 z 10
W którym roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej?
Kierowcy lekceważą ten przepis, wielu nie ma o nim pojęcia. To nagranie pokazuje czym to grozi