W Paleśnicy powstanie 40 nowych mieszkań! Kto tam zamieszka?

2021-09-21 12:26
Budynek w paleśnicy
Autor: Wizualizacja Art Artur Grodziński

W gminie Zakliczyn oficjalnie zainaugurowano budowę drugiego domu wielorodzinnego w ramach programu „Mieszkanie Plus”, tym razem w Paleśnicy. Pod klucz oddanych zostanie tam do użytku trzydzieści mieszkań, przygotowanych głównie dla rodzin z dziećmi, ale także o mniejszym metrażu dla seniorów.

Blok mieszkalny w Paleśnicy kosztował będzie 6,5 mln zł. Samorząd pozyskał na ten cel pieniądze z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego (5,2 mln zł), a wkład własny stanowią oszczędności z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (1,3 mln zł) – z budowy pierwszego obiektu z czterdziestoma mieszkaniami w Lusławicach. Inwestycja w Paleśnicy zostanie więc w stu procentach zrealizowana ze środków rządowych.

- Mieszkania o różnym metrażu będą przygotowane „pod klucz”. Ściany i sufity będą pomalowane, podłogi w kuchniach i łazienkach będą wykończone płytkami ceramicznymi, a w pokojach zostaną wykonane z paneli. Lokale wyposażone będą w niezbędne sprzęty, między innymi w wanny i kuchenki elektryczne – tłumaczy Dawid Chrobak, burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

Umowa z wykonawcą została podpisana 13 września 2021 r. Termin oddania mieszkań do użytku ustalono na 31 stycznia 2023 roku. Łącznie z Lusławicami gmina Zakliczyn dysponować będzie więc 70 lokalami do wynajęcia.

Działka na której powstaną mieszkania w Paleśnicy znajduje się około 200 m od drogi wojewódzkiej nr 975 łączącej Tarnów z Nowym Sączem. W pobliżu są ośrodek zdrowia, szkoła, przedszkole, sklepy czy stadion sportowy z zapleczem rekreacyjnym. Dzięki rządowemu programowi Rozwoju Przewozów Autobusowych województwo małopolskie uruchomiło połączenia komunikacyjne i przez Paleśnicę kursują autobusy zarówno w kierunku Tarnowa, jak i Nowego Sącza.

Który z zawodników jest starszy?

Pytanie 1 z 10
Kto jest starszy? Sławomir Szmal, czy Mariusz Pudzianowski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE