W Paleśnicy powstanie 40 nowych mieszkań! Kto tam zamieszka?

2021-09-21 12:26
Budynek w paleśnicy
Autor: Wizualizacja Art Artur Grodziński

W gminie Zakliczyn oficjalnie zainaugurowano budowę drugiego domu wielorodzinnego w ramach programu „Mieszkanie Plus”, tym razem w Paleśnicy. Pod klucz oddanych zostanie tam do użytku trzydzieści mieszkań, przygotowanych głównie dla rodzin z dziećmi, ale także o mniejszym metrażu dla seniorów.

Blok mieszkalny w Paleśnicy kosztował będzie 6,5 mln zł. Samorząd pozyskał na ten cel pieniądze z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego (5,2 mln zł), a wkład własny stanowią oszczędności z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (1,3 mln zł) – z budowy pierwszego obiektu z czterdziestoma mieszkaniami w Lusławicach. Inwestycja w Paleśnicy zostanie więc w stu procentach zrealizowana ze środków rządowych.

- Mieszkania o różnym metrażu będą przygotowane „pod klucz”. Ściany i sufity będą pomalowane, podłogi w kuchniach i łazienkach będą wykończone płytkami ceramicznymi, a w pokojach zostaną wykonane z paneli. Lokale wyposażone będą w niezbędne sprzęty, między innymi w wanny i kuchenki elektryczne – tłumaczy Dawid Chrobak, burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

Umowa z wykonawcą została podpisana 13 września 2021 r. Termin oddania mieszkań do użytku ustalono na 31 stycznia 2023 roku. Łącznie z Lusławicami gmina Zakliczyn dysponować będzie więc 70 lokalami do wynajęcia.

Działka na której powstaną mieszkania w Paleśnicy znajduje się około 200 m od drogi wojewódzkiej nr 975 łączącej Tarnów z Nowym Sączem. W pobliżu są ośrodek zdrowia, szkoła, przedszkole, sklepy czy stadion sportowy z zapleczem rekreacyjnym. Dzięki rządowemu programowi Rozwoju Przewozów Autobusowych województwo małopolskie uruchomiło połączenia komunikacyjne i przez Paleśnicę kursują autobusy zarówno w kierunku Tarnowa, jak i Nowego Sącza.

Który z zawodników jest starszy?

Pytanie 1 z 10
Kto jest starszy? Sławomir Szmal, czy Mariusz Pudzianowski?