UWAGA kierowcy! Jest i będzie ŚLISKO - ostrzeżenie IMGW

2021-12-06 15:00
oblodzenie
Autor: jwvein/Pixabay/cc0 Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem

Zima znowu zaatakowała w regionie tarnowskim. Od rana pada deszcz ze śniegiem i śnieg. W takich warunkach łatwo o poślizg. Dlatego zwiększamy odległość od innych pojazdów i zmniejszamy prędkość. Szczególnie niebezpiecznie zrobi się wieczorem, kiedy temperatura spadnie poniżej zera. Na jezdniach i chodnikach pojawi się oblodzenie - ostrzega IMGW.

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Z informacji przekazanych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie wynika że zjawisko oblodzenia może występować nie tylko w Tarnowie, ale także w regionie, na terenie powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego oraz brzeskiego. Niebezpiecznie zacznie się robić już w poniedziałek, 6 grudnia wieczorem. Na zamarzniętą nawierzchnię dróg i chodników trzeba będzie uważać do wtorkowego (7.12.) poranka. Kierowcy będą musieli zdjąć nogę z gazu. Piesi z kolei uważnie patrzeć pod nogi.

- Prognozuje się zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników w trakcie opadów śniegu, początkowo deszczu ze śniegiem, powodując miejscami ich oblodzenie. Temperatura minimalna powietrza obniży się lokalnie do około -3 stopni Celsjusza, przy gruncie do -4 stopni Celsjusza - czytamy w ostrzeżeniu Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Pamiętacie te gry i zabawy?

Pytanie 1 z 10
Podczas nieobecności dorosłych stół zamieniało się:
Ruszyła świąteczna iluminacja w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE