Uciekiniera ze szpitala poszukiwało ponad 60 policjantów

2022-01-13 8:53
Szpital św. Łukasza
Autor: Łukasz Grygiel

Psy tropiące i sztab około 60 policjantów przez kilka godzin szukali pacjenta, który uciekł z oddziału psychiatrycznego tarnowskiego szpitala.

Pacjent był na boso i ucieczka stwarzała realne zagrożenie dla jego życia i zdrowia, stąd tak duże siły policyjne zostały skierowane do poszukiwań, tłumaczy Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej Policji. Okazało się, że ukrył się na strychu w swoim domu. Miało to związek z jego wcześniejszym zatrzymaniem przez policję. 33- latek z gminy Radłów trafił z powrotem do szpitala.

Typowe teksty babci i dziadka - czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 8
Weź sobie chleba do tej zupy

- Zaangażowany przewodnik z psem doprowadził nas tylko do ronda na ul. Lwowskiej i dalej zbieraliśmy informacje, gdzie pacjent mógł się udać. Zwrotem w akcji była informacja, że osoba przypominająca wyglądem naszego uciekiniera ze szpitala może przebywać w rejonie miejsca zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna znajduje się na strychu i tam chciał przeczekać tę sytuację. Uciekł dlatego, że został wcześniej zatrzymany przez policję – mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej Policji.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

W Małopolsce śniegu jak na lekarstwo. W Gorcach można jeździć na nartach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE