Tragiczny pożar w Łoponiu. W płomieniach ZGINĄŁ 61-letni mężczyzna

2022-08-01 15:30

Dramatyczny finał nocnego pożaru drewnianego domu w Łoponiu koło Wojnicza. W płomieniach zginął jeden z mieszkańców. Do walki z ogniem strażacy musieli wykorzystać specjalne kombinezony.

Do groźnego pożaru doszło w niedzielę około godziny 22:00 w miejscowości Łopoń w rejonie Wojnicza. Ogień pojawił się w drewnianym budynku, który zamieszkiwało dwóch braci. Jednemu z nich udało się bezpiecznie opuścić objęty ogniem dom. Przybyłych na miejsce policjantów mężczyzna poinformował, że w drugiej części domu znajduje się jeszcze jego brat. Jednak temperatura pożaru była na tyle wysoka, że uniemożliwiała wejście do środka budynku bez specjalistycznego sprzętu.

Marsz Mokotowa. Hołd dla Powstańców

Dopiero strażacy wyposażeni w specjalne kombinezony ochronne, po częściowym ugaszeniu pożaru, mogli wejść do płonącego budynku. W pomieszczeniu, z którego rozprzestrzeniał się ogień odnaleźli 61-letniego mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Przybyły na miejsce lekarz niestety stwierdził zgon mężczyzny.

W wyniku oględzin miejsca pożaru biegli w sprawach pożarnictwa wstępnie ustalili, że przyczyną pojawienia się ognia było najprawdopodobniej przypadkowe zaprószenie. Dalsze działania prowadzą w tej sprawie policjanci z Wojnicza. Dokładną przyczynę śmierci 61-latka mają ustalić lekarze z tarnowskiego szpitala.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jakie zagraniczne wakacje najbardziej do ciebie pasują?

Pytanie 1 z 10
Jaki masz budżet?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE