To mecz, który trzeba wygrać. Torus Wybrzeże Gdańsk kolejnym rywalem tarnowian

2020-03-05 16:20
Kolejny ważny mecz tarnowskich szczypiornistów
Autor: Grupa Azoty Tarnów Kolejny ważny mecz tarnowskich szczypiornistów

Czy sportową złość uda im się przekuć w zwycięstwo? W piątek 6 marca piłkarze ręczni Grupy Azoty Tarnów stoczą kolejny ligowy bój. Tym razem w Arenie Jaskółka podejmą Torus Wybrzeże Gdańsk.

Patrząc na ostatnie występy, rywal znad morza nie jest faworytem tego spotkania. Od początku roku drużyna nie zdobyła nawet jednego punktu, choć poprawę gry miała przynieść zmiana na ławce trenerskiej.

Tarnowianie też mają coś do udowodnienia. Przeciwnicy w walce o utrzymanie odskoczyli im na 4 punkty w tabeli PGNiG Superligi. Nie licząc meczu z Płockiem podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego przegrywali po zaciętej walce w trzech ostatnich pojedynkach. Chyba najboleśniejsza była porażka w rzutach karnych z ekipą Stali Mielec. 

– Po meczu w Mielcu trochę liżemy rany. W zespole jest kilka urazów i kilka chorób. Mam nadzieję, że do piątku uda się przygotować chłopaków na tyle, żeby mogli wyjść na parkiet i pomóc drużynie w odniesieniu zwycięstwa - powiedział na łamach strony klubowej Marcin Markuszewski, trener Grupy Azoty Tarnów. Terminarz tak się ułożył, że najpierw graliśmy z mocniejszymi przeciwnikami, a teraz spotykamy się z ekipami będącymi w naszym zasięgu. Mamy jeszcze szansę, żeby do fazy play-out przystąpić z trzema punktami na koncie, choć stawka w dole tabeli jest bardzo wyrównana. Gdańszczanie wcześniej grają jeszcze z Wisłą Płock, my też przechodziliśmy przez taką szkołę, że w ciągu pięciu dni wypadły nam trzy spotkania, więc wiemy jakie ma to znacznie. Każdy wie jak duża jest stawka podczas piątkowego meczu, jednak jesteśmy optymistami.

Przypomnijmy, początek meczu w Arenie Jaskółka Tarnów o godzinie 18:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE