To będzie ich pierwszy koncert w Tarnowie. SAD SMILES zagrają w Piwnicach TCK

2022-11-17 15:13
Sad Smiles
Autor: Justyna Świderska Zespół Sad Smiles zagra pierwszy raz w Tarnowie

Po wygranej w World Talent Show i występach na festiwalach, po raz pierwszy zagrają w rodzinnym mieście. Już w piątek, 18 listopada, tarnowski zespół Sad Smiles wystąpi z koncertem w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury.

Staż mają dość krótki, bo zespół Sad Smiles powstał w 2019 roku, jednak w tym czasie, sporo udało im się zdziałać. Grupę tworzy czworo nastolatków z Tarnowa: Szymon Jarmuła, Filip Abram, Tymon Łuszcz i Patrycja Szawica. Wszyscy zgodnie przyznają, że muzyka to ich całe życie, a granie jest najważniejsze. Samodzielnie piszą dojrzałe teksty, komponują muzykę i tworzą własne piosenki. W sieci można znaleźć ich pierwszą sześcioutworową EP ,,Sad Smiles EP”, na koncie mają wygraną w World Talent Show, zagrali także wiele koncertów podczas trzech tras koncertowych.

- Trasa wakacyjna była bardzo zakręcona, mieliśmy dużo koncertów, ale ciągle jesteśmy na początku drogi. Dużo już się nauczyliśmy, ale sporo jeszcze przed nami. To co robimy, to jest coś bardzo ciekawego, na razie cieszymy się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Gramy na różnych instrumentach, wymieniamy się nimi w trakcie koncertów, a to bardzo fajne doświadczenie. Inspirację do piosenek znajdujemy w codziennych wydarzeniach, życiu szkolnym. Nie boimy się porównań, na przykład do zespołu Myslovitz, to dla nas duży komplement. Wiele osób nam to mówi, ale my bardzo lubimy ten zespół. Inspirują nas również takie kapele, jak Radiohead (to jest nasz ulubiony zespół), Arctic Monkeys czy Coldplay – mówią w rozmowie z Radiem ESKA Tarnów członkowie zespołu SAD SMILES.

POSŁUCHAJ rozmowy z zespołem SAD SMILES z Tarnowa

Młodzi tarnowianie grali już między innymi przed Pawłem Domagałą, zespołem Raz Dwa Trzy, czy grupą Happysad. Wystąpili również na CieszFanów Festiwal oraz Great September. Nie zamykają się w jednym gatunku muzycznym, ale przede wszystkim celują w alternatywny rock. Każdy ich występ to inny zestaw utworów, bo starają się nie powielać tego samego na każdym koncercie.

Wójt o pierwszych chwilach po eksplozji w Przewodowie

- Granie na żywo jest lepsze od nagrywania w studio. Lubimy, kiedy publiczność reaguje. To taki rodzaj terapii. Jak się stoi na scenie, to można się wyłączyć, zapomnieć o wszystkich problemach. Podczas koncertu w Tarnowskim Centrum Kultury będzie można usłyszeć nasze utwory, których nie ma nigdzie, poza koncertami. Będzie kilka zacnych coverów, można tam dobrze się bawić, stać, słuchać, patrzeć, krzyczeć, być sobą po prostu, więc zapraszamy – mówią Sad Smiles.

Koncert Sad Smiles w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury odbędzie się w piątek, 18 listopada, o godzinie 19:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Który kraj jest większy? Pytamy o uczestników mundialu w Katarze. Mistrzowie zdobędą minimum 13/16

Pytanie 1 z 16
Który kraj jest większy. Polska czy Hiszpania?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE