łazienka

i

Autor: Fundacja Kroka Chleba Łazienka/ Funacja Kromka Chleba

Tarnowska łazienka bije rekordy wśród bezdomnych

2021-12-27 9:56

Codziennie do przydworcowej łazienki jest kolejka osób, które chcą się wykąpać i wyprać sobie rzeczy.

Codziennie przychodzi po kilkanaście osób bezdomnych. Mężczyźni golą się, kobiety prasują. Jak mówią bezdomni, bez niej byłaby bieda. Łazienkę dla bezdomnych przy Dworcu PKP prowadzi fundacja Kromka Chleba. 

Quiz. Podsumowanie 2021 roku

Pytanie 1 z 12
Na początku roku miejsce miał Atak na Kapitol USA. Kogo przypominał kostium jednego z uczestników?

- Mężczyźni kąpią się i golą, dziewczyny prasują wyprane rzeczy. Chodzę do łaźni 2 razy w tygodniu wykąpać się i wyprać sobie. Bez niej nie miałbym gdzie. Jest się gdzie wykapać, wyprasować sobie, wyprać i pobyć w cieple, to najważniejsze. Ja chodzę prawie codziennie, bardzo potrzebna jest. Bez niej byłoby bardzo ciężko, nie byłoby gdzie wykąpać się i wyprać sobie - mówią bezdomni.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]"

Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość dla Łodzi w 2022 roku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE