Tarnów: ZAMIESZANIE z rozkładem jazdy autobusów. Kolejna ZMIANA

2022-01-07 14:30
Przystanek autobusowy w Tarnowie
Autor: Łukasz Grygiel Kolejna zmiana w rozkładzie jazdy autobusów

Pomysł ograniczenia kursów komunikacji miejskiej spotkał się z krytyką radnych i pasażerów. Przypomnijmy, miasto szukając oszczędności od 3 stycznia wprowadziło rozkład jazdy, redukujący dość mocno liczbę żółto-niebieskich autobusów na ulicach Tarnowa. To spotkało się z ostrą krytyką. Od poniedziałku 10 stycznia wracamy do punktu wyjścia.

Kontrowersje po zmianie rozkładu jazdy

Duże oburzenie wśród pasażerów komunikacji miejskiej w Tarnowie wywoła zmiana rozkładu jazdy autobusów od 3 stycznia. Jak już informowaliśmy, do 28 stycznia autobusy miejskie w Tarnowie miały rzadziej kursować. Liczba przejechanych przez nie kilometrów miała spaść o 28 procent. Pretekstem była trwająca nauka zdalna oraz ferie zimowe, choć tak naprawdę chodziło o oszczędności. Wszystkie linie autobusowe były obsługiwane według specjalnych rozkładów jazdy. To wywołało poruszanie także wśród radnych, którzy skierowali po Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej 5 stycznia pisemny protest w tej sprawie do prezydenta Tarnowa.

- Uważamy, że zmiana wprowadzona została nagle i spowodowała duże problemy dla mieszkańców Tarnowa, którzy mają m.in. kłopoty z dotarciem do pracy. Stało się tak przez zmniejszenie liczby kursów aż o 242 w dni robocze (spadek z 906 do 664). Do radnych zwracają się dziesiątki tarnowian, którzy wyrażają swoje niezadowolenie z tej decyzji i domagają się jej cofnięcia. Zmiana jest szkodliwa dla mieszkańców, jest kolejnym elementem przyczyniającym się do degradacji miasta, powoduje dalszą utratę zaufania tarnowian do władz Tarnowa. Co więcej trudno znaleźć podobne „rozwiązania” wprowadzone w tym czasie przez inne polskie miasta. Biorąc pod uwagę, że od poniedziałku 10 stycznia 2022 r. mają wrócić zajęcia stacjonarne w szkołach wzywamy prezydenta Tarnowa do wycofania się z błędnej decyzji i przywrócenia normalnego rozkładu jazdy - można przeczytać w piśmie podpisanym przez Mirosława Biedronia, przewodniczącego klubu PiS w Radzie Miejskiej w Tarnowie.

Miasto przywraca normalny rozkład jazdy od 10 stycznia

Reakcja pasażerów i brak decyzji o przedłużeniu zdalnej edukacji do końca pierwszego semestru trwającego roku szkolnego skłoniły Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie do zmiany decyzji. W tygodniu poprzedzającym ferie zimowe znów obowiązywał będzie rozkład jazdy autobusów sprzed zmian. W czasie przerwy od nauki liczba kursów jednak znów spadnie.

- Wcześniej dokonane zmiany w obsłudze linii obejmowały obsługę linii komunikacyjnych wg rozkładów jazdy specjalnych zastępczych na okres od 3 do 28 stycznia b.r. Na czas powrotu uczniów do nauki stacjonarnej, przez okres tygodnia (do rozpoczęcia ferii zimowych) przywrócona zostaje “normalna” obsługa linii. W późniejszym okresie na czas ferii tj. od 17 do 28 stycznia 2022 roku wszystkie linie komunikacji miejskiej w Tarnowie będą obsługiwane według rozkładów jazdy specjalnych (zastępczych) - czytamy w najnowszym komunikacie na stronie Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Ile wiesz o gotowaniu i jedzeniu? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Bez czego nie da się zrobić majonezu?
Polacy są w FURII! Jest GORZEJ niż za TUSKA | KOMENTERY
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE