Tarnów w Tricolorze! IX Zjazd Berneńczyków – parada psów na ulicach miasta [ZDJĘCIA]

2022-06-07 11:03

Z puchatej kulki wyrasta puchaty, duży pies, któremu trudno się oprzeć. Czarno-biało-rude berneńczyki znowu pojawią się w Tarnowie. Zbliża się kolejny zlot miłośników tej rasy. Gdzie będzie można je spotkać? Znamy plan parady!

Do Tarnowa przyjedzie ponad 100 psów tej wyjątkowej rasy. Właściciele berneńczyków wezmą udział w spotkaniu integracyjnym, będą odpowiadać na pytania przyszłych hodowców, ale pokażą również swoje czworonogi podczas parady, która przejdzie ulicami miasta. Będzie bardzo kolorowo!

POSŁUCHAJ: Na Zlot Berneńczyków zapraszają Barbara i Kinga Truty, organizatorki wydarzenia

- Pieski, podobnie jak w poprzednich edycjach, będą miały kolorowe ozdoby, kwiaty, wstążki, czapeczki, czy chusty w barwach Tarnowa. Niektóre z nich będą ciągnęły wózki z kwiatami, z kolei właściciele będą ubrani w stroje szwajcarskie. To taka tradycja, bo z tego regionu pochodzą berneńczyki. Przejdziemy ulicami Tarnowa, spod boiska na Bandrowskiego aż na Rynek. Tu też zaplanowaliśmy pokazy, występy i inne atrakcje. No a przede wszystkim, będzie można podziwiać te piękne i bardzo przyjazne psy – zapowiada Barbara Truty, organizatorka wydarzenia.

Berneńczyki są przyjazne i puchate, dlatego ręce same wyciągają się do ich głaskania. Organizatorzy proszą jednak o zachowanie ostrożności. Zawsze należy spytać właściciela, czy do psa można podejść i pogłaskać, bo zwierzę może czuć się zestresowane lub przestraszone w tłumie. Zapewniają jednak, że zwykle nie ma problemów, aby zrobić sobie zdjęcie z berneńczykiem. Można też porozmawiać z właścicielami o hodowli tych wyjątkowych zwierząt.

Jak powstał Top Gun Maverick? Gdzie i czym nakręcono sceny lotnicze? | To Się Kręci #8

- Są niesamowite, bardzo towarzyskie. Uwielbiają przebywać w pobliżu swojego człowieka. I nie ma znaczenia, czy jest chłodno, czy gorąco, nawet w małym pomieszczeniu wcisną się pod stół, byle tylko przytulić się do nóg. Nie ma mowy o budzie dla tego psa, tam gdzie człowiek, tam berneńczyk. To raczej pies domowy i kanapowy, który przysparza wielu zabawnych sytuacji – śmieje się Kinga Truty, która wspólnie z mamą organizuje tarnowskie Zloty Berneńczyków.

Zjazd Berneńczyków w Tarnowie potrwa od 16 do 18 czerwca 2022 roku. Parada ulicami miasta przejdzie w piątek. O godzinie 16:00 odbędzie się zbiórka przy boisku Tarnovii na ulicy Bandrowskiego i potem zaplanowano przemarsz na tarnowski Rynek, gdzie przygotowano szereg atrakcji. W tym roku wśród uczestników wydarzenia ogłoszono konkurs na zabawną fotkę berneńczyka i podpis do niej. Więcej o imprezie można znaleźć w internecie na profilu FB IX Tarnowski Zjazd Berneńczyków – Tarnów w Tricolorze.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak wiele niewidzialnej pracy wykonujesz w waszym domu?

Pytanie 1 z 13
Jeśli Ty nie zauważysz, że podłoga jest brudna, a w koszu na pranie jest pełno ubrań, nikt inny nie zauważy.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE