Pacjentka w szpitalu

i

Autor: Parentingupstream/Pixabay/cc0

Tarnów: W szpitalu Szczeklika ZASZCZEPIŁO się już 97 proc. personelu

2022-01-14 15:30

Przed świętami było to 150 osób. Teraz jest ich już tylko 31. Tak w ciągu niespełna miesiąca spadła liczba niezaszczepionych pracowników w szpitalu imienia Szczeklika w Tarnowie.​ To skutek listu dyrektora placówki do swoich pracowników. Zapowiedział w nim m.in. że nagrody roczne i premie trafią tylko do zaszczepionych przeciwko COVID-19.

W niecały miesiąc zaszczepiło się blisko 120 osób

Premie, urlopy w czasie wakacji czy kursy i szkolenia tylko dla osób zaszczepionych. To argumenty, które przekonały niezaszczepionych pracowników Szpitala Specjalistycznego imienia Edwarda Szczeklika w Tarnowie do przyjęcia preparatu przeciwko COVID-19. Przed świętami było to 150 osób. Teraz jest ich już tylko 31. To niespełna 3 procent załogi placówki liczącej łącznie ponad 900 osób. Wśród tych, które jeszcze się nie zaszczepili jest 26 pielęgniarek i 5 osób personelu pomocniczego. Według dyrektora Marcina Kuty decydując się na pracę w służbie zdrowia trzeba pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjentów.

- Dlaczego pielęgniarka, która decyduje się na pracę w szpitalu ma być niezaszczepiona? Wolność? Ta sama pielęgniarka, pracując na bloku operacyjnym nie może ubierać się jak chce i zapomnieć o umyciu rąk, zakryciu twarzy i innych procedurach. To jest taka sama sytuacja. Chodzi o bezpieczeństwo pacjentów. Nikt nie dyskutuje z tymi faktami. Na tym polega nasza praca. Nie rozumiem skąd ta sensacja, że wymagam od pracowników przestrzegania zasad bezpieczeństwa - powiedział Radiu ESKA Marcin Kuta, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie.

W marcu ma zacząć obowiązywać rozporządzenie, według którego w szpitalach mogą pracować tylko osoby zaszczepione. Dyrektor tarnowskiego szpitala nie obawia się jednak jego skutków. Ewentualna absencja tych 3 procent niezaszczepionych nie utrudni funkcjonowania placówki.

To jednak nie koniec radykalnych działań. Szef szpitala zapowiedział, że nie przedłuży umów pracownikom, którzy nie są w pełni zaszczepieni, a są zatrudnieni na czas określony. Pozostali, jeśli będą jeszcze tacy, zostaną skierowani na bezpłatny urlop.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Szaleniec zaczaił się na kuriera. Wbił mu w plecy igłę ze strzykawką!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE