Tarnów: Trwa REMONT ul Krasińskiego. Są UTRUDNIENIA w ruchu [ZDJĘCIA]

2021-12-13 15:00

Objazdy i mniej miejsc postojowych w centrum. To skutki remontu ulicy Krasińskiego, który rozpoczął się kilka dni temu w Tarnowie. Drogowcy działają już na odcinku między ulicami Mościckiego i Krakowską. ​Ten odcinek został zamknięty dla ruchu.

Utrudnienia na Krasińskiego w Tarnowie

​Rozpoczął się remont ulicy Krasińskiego w Tarnowie. W pierwszym etapie modernizowany jest odcinek od ulicy Mościckiego do Krakowskiej. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami i objazdami. Koniec z jazdą na pamięć. Modernizowany odcinek jest zbyt wąski, dlatego zdecydowano się na jego zamknięcie. W tej sytuacji zmieniła się tam organizacja ruchu. Dotyczy to nie tylko kierowców, ale również pasażerów komunikacji miejskiej.

- Autobusy o numerach 5, 6, 9, 14, 24, 31, 33 i 41 jadą od Al. Solidarności do ul. Krakowskiej trasą objazdu przez ul. Szkotnik i Sikorskiego, z pominięciem przejazdu przez ul. Krasińskiego. Oznacza to, że najbliższy przystanek dla autobusów linii nr 5, 6, 9, 14, 24, 33 i 41 znajduje się dopiero przy Krakowskiej – Plac Popiełuszki. Autobus linii nr 31 będzie natomiast zatrzymywać się dopiero przy ulicy Narutowicza. Natomiast na przystanku Krakowska – Plac Kościuszki zatrzymywać się będzie jedynie autobus o numerze 34 - czytamy w komunikacie Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Ulica Krasińskiego doczeka się modernizacji na całej długości - od skrzyżowania z Aleją Solidarności do skrzyżowania z Krakowską. W kolejnym etapie, podobnie jak teraz na ul. Nowy Świat planowane jest połówkowe zamknięcie drogi. Kierowcy przejadą, ale będą musieli się liczyć z ograniczeniami dotyczącymi parkowania.

Roboty polegają na wymianie konstrukcji jezdni i położeniu nowej nawierzchni bitumicznej. Chodniki zostaną wykonane z kostki, częściowo będą przebrukowane. Remont ma kosztować ponad 2,5 miliona złotych. Około połowa tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Co wiesz o potrawach świątecznych?

Pytanie 1 z 12
Z czego powinien być tradycyjny kompot wigilijny?
DIY. Bombonierki świętego Mikołaja – słodka dekoracja na Boże Narodzenie. Zrób to sam krok po kroku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE