Tarnów: Stypendium warte 6 tysięcy złotych. Dla kogo? Gdzie się zgłosić?

2021-10-05 18:00
Stypendium warte 6 tysięcy złotych.
Autor: Karolina Grabowska / Pixabay Dla kogo? Gdzie się zgłosić?

Nawet dwustu uczniów będzie mogło skorzystać z stypendium im św. Jana Pawła II. To inicjatywa, która ma na celu wspieranie nie tylko uzdolnionych uczniów, ale również angażujących się na rzecz innych osób. To jednak nie jedyne stypendium do zgarnięcia!

W programie stypendialnym im. św. Jana Pawła II wszyscy uczniowie oraz studenci pierwszego roku mogą starać się o wsparcie stypendialne za szczególne osiągnięcia, m.in. w zakresie aktywności społecznej, artystyczne, sportowe, w naukach humanistycznych, czy w naukach ścisłych.

- Dotyczy to uczniów począwszy od klasy piątej szkoły podstawowej do ukończenia szkoły średniej oraz studenci. Każdy z ubiegających się o wsparcie powinien mieszkać i uczyć się w Małopolsce - mówi Marta Malec-Lech z zarządu województwa małopolskiego

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października. Z kolei 10 milionów złotych będzie do podziału w ramach Programu Stypendialnego współfinansowanego ze środków unijnych. Trzeba wykazać się wysoką średnią ocen oraz z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i języków obcych.

- Starać można się można o oba stypendia, ale ostatecznie można będzie otrzymać wsparcie z jednego wybranego programu stypendialnego. Którego? O tym zdecyduje sam zainteresowany - tłumaczy Agata Suszczyńska, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji UMWM.

Te stypendia dedykowane są studentom, uczniom szkół podstawowych z klas V-VIII i uczniom szkół ponadpodstawowych. Zgłoszenia można składać bezpośrednio w placówkach UMWM (w Tarnowie przy ul. Nowy Świat 30) lub wysyłać pocztą na krakowski adres Departamentu Edukacji UMWM przy ul. Racławickiej 56 .

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Która członkini rodziny królewskiej urodziła dziecko?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE