Tarnów STROI się na święta. Choinka stoi już na Placu Kazimierza [ZDJĘCIA]

2021-12-03 14:00

W tym roku choinka znów stanie na Placu Kazimierza. Na ulicach Tarnowa pojawią się świąteczne iluminacje. Miasto szykuje się na święta. Za wynajęcie dekoracji zapłacą miejskie spółki. Nowością będą dekoracje w Ogrodzie Sensorycznym, znajdującym się w Parku Strzeleckim.

Trwa montaż świątecznej iluminacji Tarnowa

Wzorem lat poprzednich dekoracje pojawią się na największych ulicach w mieście. Ozdobione będą ulice: Krakowska (most na rzece Biała), Słoneczna, Mickiewicza, al. Solidarności, Starodąbrowska, Nowodąbrowska, Wałowa, Kwiatkowskiego, początek ul. Orkana, ul. Narutowicza, ul. Konarskiego (przy Wątoku), Marii Dąbrowskiej. Dekoracje znajdą się też na moście Pileckiego, w parku na os. Zielonym, Parku Kwiatkowskiego, na Placu Drzewnym przy pomniku Witosa, na Osiedlu Koszyckim oraz na Osiedlu Jasna – w Parku Brauna. Świątecznie zrobi się również na skwerach w centrum Tarnowa. Ozdób nie zabraknie też w Parku Strzeleckim.

- Na pewno dojdzie nowy fragment ulicy Lwowskiej, ale też po raz pierwszy spróbujemy przygotować iluminację w Ogrodzie Sensorycznym Parku Strzeleckiego. Zobaczymy jak to będzie wyglądać. To będzie taka próba w tym miejscu, do którego chętnie spaceruje coraz większa liczba tarnowian - mówi Maria Zawada - Bilik, Zastępca Dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej.

Natomiast 7 grudnia planowane jest ubieranie choinek przez tarnowskie przedszkolaki. Ze względu na pandemię będzie jednak miało nieco inną formę. Dzieciaki w grupach w przedszkolu przygotowały dekoracje, którymi w najbliższy wtorek delegaci przyozdobią przygotowane już żywe choinki na tarnowskim rynku.

Dodajmy że świąteczne ozdoby Tarnowa są wypożyczane. To koszt niespełna 60 tysięcy złotych. Do tego trzeba doliczyć kwotę za montaż, demontaż i serwisowania dekoracji. Iluminacje będą zdobić ulice miasta do końca stycznia 2022 roku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Cardi B wypuściła do sprzedaży swój nowy produkt. Wyprzedał się w minutę! Co to?
ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE