Urząd Miasta Tarnowa

i

Autor: Tomasz Piszczek Urząd Miasta Tarnowa w Wigilię będzie nieczynny

Tarnów: Spraw urzędowych nie odkładaj do świąt. W Wigilię większość urzędów NIECZYNNA

2020-12-22 14:00

W Wigilię 2020 większość urzędów w Tarnowie ma być nieczynna. Tego dnia urzędnicy będą odbierać wolne za 26 grudnia, który w tym roku wypada w sobotę. To oznacza, że jeśli ktoś ma jakieś urzędowe sprawy do załatwienia powinien się pospieszyć i z wyprzedzeniem umówić wizytę. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, ale jest ich naprawdę niewiele. Sprawdź co i gdzie załatwisz przed świętami.

Urząd Miasta Tarnowa

Urzędnicy tarnowskiego magistratu w Wigilię nie będą musieli przychodzić do pracy. Tego dnia mają wyznaczony dzień wolny za 26 grudnia. Choć ten przywilej nie dotyczy wszystkich. Urzędu Stanu Cywilnego 24 grudnia będzie czynny. Do budynku przy ulicy Nowej 4 będzie więc można przyjść w sprawie odpisów aktów stanu cywilnego i zaświadczeń.

- Za święto wypadające w sobotę pracodawcy mają obowiązek wyznaczenia pracownikowi dodatkowego dnia wolnego. Prezydent Roman Ciepiela podpisał zarządzenie, w którym ustalił, że dniem wolnym dla pracowników Urzędu Miasta, za przypadający w sobotę, 26 grudnia, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia jest 24 grudnia. Zarządzenie to nie dotyczy pracowników Urzędu Stanu Cywilnego, którzy dzień wolny będą mogli odebrać w innym terminie, w trwającym okresie rozliczeniowym - czytamy w informacji na stronie tarnow.pl.

Świąteczny Jarmark Zero Waste - Tarnów 2020

Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Starostwo Powiatowe w Tarnowie wzorem Urzędu Miasta Tarnowa również będzie nieczynne 24 grudnia. Tu również urzędnicy odbiorą 24 grudnia dodatkowy dzień wolny za 26 grudnia, który w tym roku wypada w sobotę.

W Wigilię ZUS będzie nieczynny

Zgodnie z Kodeksem Pracy Zakład Ubezpieczeń Społecznych w zamian za 26 grudnia, jako dzień wolny od pracy wyznaczył 24 grudnia. Dzień wolny za święto, które przypada w sobotę, pracodawca ma obowiązek oddać pracownikowi w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym to święto wypada. W ZUS tym dniem wolnym od pracy będzie Wigilia Bożego Narodzenia. W tej sytuacji 24 grudnia sale obsługi klientów w placówkach ZUS w całym kraju będą nieczynne. Tego dnia nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej. Do dyspozycji klientów będzie natomiast Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dodatkowo całodobowo działać będzie specjalna infolinia do obsługi spraw związanych z Polskim Bonem Turystycznym (tel. 22 11 22 111).

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie to kolejna instytucja administracji, która w najbliższy czwartek, 24 grudnia będzie nieczynna. Tego dnia urzędnicy tarnowskiego pośredniaka będą odbierali dodatkowy dzień wolny od pracy, w związku z przypadającym 26 grudnia w sobotę drugim dniem świąt Bożego Narodzenia.

Delegatura Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie

24 grudnia nic nie załatwimy również w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i agendzie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Nieczynne będą biura paszportowe i inne znajdujące się tam wydziały tych urzędów. Zamknięty będzie również Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Tarnowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE